Sayfa Yükleniyor...

Duvak Modelleri

Duvak Nedir?

Gelinliğin tamamlayıcı unsuru sizin de bildiğiniz gibi duvaktır. Genel olarak örtü anlamına gelen duvak, gelinliklere gösterişli ve havalı bir görünüm eklemek için kullanılıyor. Geleneklerimizde de önemli bir yeri olan duvak, damadın gelini ilk kez göreceği anı sembolize ediyor. Aynı zamanda duygusallığı gizleme aracı olarak da görülüyor duvak. Gelinler için büyük önem taşıyan bu aksesuarın seçimi de gelinlikle doğru orantılı olmalıdır. Günümüzde birçok duvak modelleri ile karşılaşmak mümkün. Önemli olan ise bu duvak modelleri arasından kendinize ve gelinliğinize en uygun olanı seçmek.

Duvak Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Duvağınıza karar vermeden önce yüz şeklinize uygun olan modeller üzerine yoğunlaşmalısınız. Yuvarlak yüz şekline sahipseniz, yüzününüz yanlarından aşağıya doğru dökülen uzun duvaklar, gösterişten uzak kabarık olmayan duvaklar ve kuş kafesi modellerini tercih edebilirsiniz. Dikdörtgen yüz şekli için de kabarık duvak modelleri, gelin bandı ve Juliet başlığı en uyumlu olanlardır. Oval ve kalp yüz hatlarına sahip olan gelinler ise en şanslı olanlardır, çünkü her duvak modelini rahatlıkla kullanabilirler. Dikkat etmeleri gereken sadece saç modellerine göre duvağı uygun şekilde takmak. Kare yüz şekli için de en uygun duvak modelleri uzun, dantelli, kabarık ve yuvarlak kesimli olanlardır. Yüz şeklinin yanı sıra duvak seçiminde gelinlik modelini ve mekanın fiziği şartlarını da dikkate almalısınız.

Hangi Gelinliğe Hangi Duvak Modeli Uyum Sağlar?

Her duvak modeli her gelinliğe uyum sağlamaz. Seçtiğiniz gelinliğe uygun modeli bulabilmeniz için duvak modelleri ile gelinlik uyumu hakkında kısa bilgiler vereceğiz. Kafes duvaklar en çok retro tarzdaki ve midi boy gelinliklerle uyum sağlar. Omuz hizasındaki duvaklar, sırt dekolteli ya da sırtında işlemeler bulunan gelinliklere, dirsek hizasındaki duvaklar da prenses kesim gelinliklere yakışır. Parmak ucu duvak modelleri, balık kesim gelinliklerle, şapel tipi duvak modelleri de bol işlemeli gelinliklerle uyum içinde bir görünümün ortaya çıkmasını sağlar. En ihtişamlı duvak modelleri arasında olan katedral ise gösterişli ve iddialı gelinlik modelleriyle uyum sağlar. İspanyol kökenli rahibe duvak modelleri hemen hemen her gelinlikle şık bir görünüm sergilerken, patlayan duvak modelleri sade gelinliklerle kullanıldığı zaman uyumlu bir görüntüyü ortaya çıkaracaktır.

düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI