Sayfa Yükleniyor...

Gelin Ayakkabısı Modelleri

Gelin Ayakkabısı Modelleri arasında seçim yaparken mevsim özelliklerini göz önünde bulundurmalısınız. Gelinlerin düğün gününde şıklığını tamamlayan başlıca unsurlardan biri ayakkabıdır. Gelinlik seçiminde olduğu kadar ayakkabı seçimde de çok detaycı olmalısınız. Gelin ayakkabısı sonuçta düğün boyunca ayağınızda olacak hem rahat hem de şık gelin ayakkabısı modelleri arasında seçim yapmanızı öneririz.

Gelin Ayakkabısı Seçimi

Gelin ayakkabısı seçimi noktasında dikkat etmeniz gereken başlıca konular var. Bunlardan ilki, gelinliğinize uyum sağlayacak ve onu tamamlayacak bir ayakkabı seçimi yapmak. Şık bir görünümü arzu eden gelinlerin hepsinin bu konuda son derece seçici olması gerekiyor. Eğer gelinliğiniz çok abartılı ve gösterişliyse ayakkabı seçiminizi sade ve şık modellerden yana yapmalısınız. Ancak gelinlik tercihiniz abartıdan uzak sade gelinlik modeliyse, ayakkabıda yine uyumlu olacak şekilde istediğiniz kadar abartılı ve gösterişli bir modeli seçebilirsiniz.
Gelinlikle uyumun sağlanmasının yanında ayakkabının düğün mekanının zemine de uygun olması gerekiyor. Eğer salon düğünü yapacaksınız ayakkabı konusunda rahat olabilirsiniz ancak kır düğünü ya da kumsal düğünü yapmayı planlıyorsanız tercihinizi o zemin şartlarında sizi zorlamayacak bir modelden yana kullanmalısınız. Mekanın zemin özelliklerini göz önünde tutarken aynı zamanda düğünün yapılacağı mevsim şartlarına da dikkat etmiş olacaksınız. Kapalı mekanlarda istediğiniz yükseklikte topuğa sahip bir ayakkabı seçebilir, açık mekanlarda ise spor, babet, sandalet, dolgu topuk ya da daha kısa topuklu bir ayakkabı tercih edebilirsiniz.

Gelin ayakkabısı seçimi yaparken bir de rahat olmasına özen gösterin. Tüm gün ayağınızda olacak olan ayakkabıların rahatsız ve sağlıksız bir model olması sizin acı çekmenize ve düğüne odaklanamamanıza neden olacak. Bu konuda da devreye ayakkabının topuk boyu ve kullanılan malzemenin kalitesi giriyor. Daha önceden birkaç kez prova yaptığınız zaman da ayağınıza en uygun modeli seçme konusunda işinizi kolaylaştırmış olacaksınız. Yüksek topuklu bir ayakkabı tercih edecekseniz de alternatif olarak bir de daha kısa topuklu ya da tamamen düz tabanlı bir ayakkabı da alabilirsiniz. Yorulduğunuz ya da rahat şekilde dans etmek istediğinizde ayakkabınızı değiştirebilirsiniz. Bu tüyolara dikkat ettiğiniz takdirde şıklığınızı tamamlayacak en uygun gelin ayakkabısı modelleri arasında doğru seçim yapmış olacaksınız.

düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI