Gelinlik Modelleri

Gelinlik Modelleri Neye Göre Çeşitlere Ayrılır?

Gelinlik , genç kızların en büyük hayalidir. Bunun için de öncelikle her detayı özenle seçilmiş bir gelinlik tercih edilmeli. Bu seçimin zor olduğunu biliyoruz, çünkü gelinlik modelleri denildiğinde karşımıza o kadar çok seçenek çıkıyor ki. Öncelikle gelinlik modellerinin neye göre çeşitlendirildiği sorusunun cevabına sonrasında da hangisinin vücut tipinize uygun olacağı konusunda bilgiye ihtiyacınız var. Gelinlikler; etek kesimine, kol detayına, yaka tipine ve kumaş kalitesine göre çeşitlere ayrılır. Eteğe göre gelinlikler; prenses, düz, balık ve A kesim olarak çeşitlere ayrılır. Kol detayına göre ise gelinlikler; kolsuz, uzun kollu, kısa kollu, askılı, tek omuzlu ve düşük omuzlu olarak karşımıza çıkar. Yaka denildiğinde de kayık, straplez, halter, hakim ve V yaka gelinliklere ulaşabilirsiniz. Son olarak kumaşa değinecek olursak tül, şifon, saten, dantel ve tafta gelinliklerde en çok karşılaştığımız çeşitler oluyor.

Vücut Şekline Göre Gelinlik Seçimi

Vücut şekli, gelinlik seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur olarak karşımıza çıkıyor. Gelinlik modelinize karar vermeden önce kendi vücut tipinizi öğrenmeniz gerekiyor. Armut vücut tipine sahip olan gelin adaylarının mutlaka, geniş kalçalarını gizlemek için A kesim ya da prenses kesim gelinlik modelleri tercih etmeleri gerekiyor. Kum saati vücut tipine sahip olan kadınlar gelinlik konusunda en şanslı olanlardır. Orantılı vücut ölçülerine sahip oldukları için bu adaylar, her türlü gelinlikle kusursuz görünecekler ancak en çok da balık kesim gelinlik modelleri onlara yakışacak. Elma vücut tipi için ideal gelinlikler ise A ve düz kesim, sade gelinlikler ya da V yakalı ve yırtmaçlı gelinliklerdir. Dikdörtgen yani atletik bir vücuda sahipseniz, seçmeniz gereken gelinlik mutlaka düz kesim modeller olmalıdır. Omuzlara dikkat çekilmesi için de straplez ya da halter yaka tercih edilmelidir.
Vücut tiplerine uyumlu olan gelinlik modelleri kısacası bu şekilde. Daha detaylı bilgi almak ve sağlıklı bir karar vermek için tüm gelinlik modellerini sitemizden inceleyebilirsiniz.
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI