Sayfa Yükleniyor...
Cruise SEYAHATLERİ İÇİN SIK SORULAN SORULAR
Cruise SEYAHATLERİ İÇİN SIK SORULAN SORULAR
Cruise SEYAHATLERİ İÇİN SIK SORULAN SORULAR
Cruise SEYAHATLERİ İÇİN SIK SORULAN SORULAR
Cruise SEYAHATLERİ İÇİN SIK SORULAN SORULAR
Cruise SEYAHATLERİ İÇİN SIK SORULAN SORULAR
Cruise SEYAHATLERİ İÇİN SIK SORULAN SORULAR
Cruise SEYAHATLERİ İÇİN SIK SORULAN SORULAR
Cruise SEYAHATLERİ İÇİN SIK SORULAN SORULAR
Cruise SEYAHATLERİ İÇİN SIK SORULAN SORULAR
Necla Tuncel

Cruise SEYAHATLERİ İÇİN SIK SORULAN SORULAR

Necla Tuncel

Avrupa’nın en büyük Cruise firması MSC Cruises’ın Türkiye Genel Müdürü Necla Tuncel, Cruise seyahatlerine ilişkin en sık sorulan soruları, MSC Cruises’ın hizmetlerini ve farklılaşma noktalarını açıkladı :

Cruise seyahatini ne zaman satın almalı?
Cruise seyahati satın almak isteyenler, mümkün olduğu kadar erken karar verip, satın almayı yapmalıdırlar. Cruise seyahatleri, uçak bileti gibi tur doldukça fiyatı artan bir rezer-vasyon sistemine sahiptir. Bir diğer özelliği de, gemi turlarının diğer turlara göre çok daha önceden satın alınıyor olması. Gemi seyahatine çıkmadan en az 6 ay önce satın alma yapılırsa, uygun fiyatlı erken rezervasyon avantajlarından yararlanılabilir.

Programlarınızın arasında, özel deneyim sunan rotalar hangisidir?
MSC Cruises olarak, tur paketlerimiz içerisinde, özel deneyimler yaşatan birkaç Cruise seyahatinden bahsetmemiz gerekir. Hem sıra dışı programlar bazında, hem de alınacak gemi içi özel servis anlamında özel deneyimler yaşatıyoruz. Programlar bazında söylemek gerekirse, 22 Aralık 2015 yılında başlattığımız Küba’da 2,5 gün geçirilen, Küba hareketli Karayipler seyahati sıra dışı bir deneyim sunuyor. Zira gemi ile Küba’yı keşfeden ve Kü-ba’dan gemiyle seyahate çıkan az sayıdaki seyahat severlerden olma şansı veriyoruz. Yine geçtiğimiz yıl ilk defa başlattığımız, Birleşik Arap Emirlikleri-Umman’lı gemi seyahati de, kara turları ile sıklıkla yapılan bu keyifli destinasyonları gemi ile keşfetme ayrıcalığını sunuyor. Çok daha özel bir deneyim, sıra dışı program yaşamak isteyenler için de 6 kıta, 32 ülke, 49 farklı destinasyon görebileceğiniz 119 günlük MSC World Cruise’u yani gemiyle dünya turunu tavsiye ediyoruz. Benim bu kadar uzun seyahate vaktim yok ancak keşke 3-4 haftada bu tarz bir seyahat yapabilseydim diye düşünenlere, Atlantik Okyanusunu geçecekleri MSC Grand Voyages ürünlerimiz ile Transatlantik Gemi seyahatlerini öneriyoruz.

Gemilerinizin en özel kabinleri ile ilgili bilgi verebilir misiniz?
Kabinlerimiz 5 yıldızlı otel odaları standardında olup, konaklama esnasında tüm ihtiyaçlara cevap verebilmektedir.
Gemilerimizde ayrıca; süit çeşitleri, aile kabinleri gibi, özel talepleri karşılayacak kabinler de mevcuttur. Tur paketlerinde, kabin seçilirken ilave olarak Bella, Fantastica, Wellness gibi değişik hizmetlerin de ücrete dahil olduğu seçenekler bulunmaktadır. Bazı gemileri-mizde bulunan MSC Yacht Club bölümünde ise, First Class hizmeti olarak ifade edebile-ceğimiz bir servis sunulmaktadır. Bu bölümde, 24 saat butler (özel hizmetli) , özel restaurant, özel havuz ve özel katlar ile salonlar bulunmaktadır.

Misafire sunulan fayda bazında, farklılaşma noktalarınız nelerdir?
Gezilerimizi daha da keyifli kılabilmek adına, misafirlerimize bir çok Türkçe hizmet sun-maktayız. Bunlardan bazıları ; odalara bırakılan günlük Türkçe bültenler , Türk seyahat severlerin yoğun olduğu programlarda Türkçe anonslar yapılması, menülerin Türkçe olması, ve en keyiflisi ise, dünyanın herhangi bir ülkesinde, gemide Türk kahvesi keyfi yapabilmeleri. Gemi seyahatlerimizde, gemi içi hizmetleri anlamında da özel deneyimler sunuluyor. 2017 Haziran’da suya inecek en yemi gemimiz MSC Meraviglia’da bir haftalık Akdeniz seyahatinde, eğlence ve animasyon dalında dünyanın en prestijli organizasyonlarından olan Cirque du Soleil`in şovları, MSC misafirlerine özel gösterimde olacaktır. MSC Meraviglia’nın bir haftalık Akdeniz seyahatinde, MSC’ye özel 2 adet Cirque du Soleil şovu seyredecek olan misafirler, şovlarını izlerken geminin Carousel Lounge’unda ister kokteyl eşliğinde, isterlerse yemekli oturumla şovun keyfini çıkaracaklar. Ayrıca “MSC for Me” mobil uygulaması sayesinde, gemiye giriş-çıkışlar daha hızlı hale geliyor, gemilerde mobil ödeme devri başlıyor. Ayrıca bu uygulama kapsamında, bileğe takılan bilezikler sayesinde aileler çocuklarının geminin neresinde olduklarını anlık takip edebilecekler ve misafirlerimiz gemi içinde yer değiştirdiklerinde, her gittikleri cafe-bar veya eğlence mekanında özel fırsatlar ceplerinden uyarı ile duyurulacak, böylelikle gemi içi fırsatlarından da anında haberdar olabilecekler.

Ayrıca gemi seyahatlerimizde kullanılan Wellness deneyimi ile sağlıklı yaşama hayat felsefesine sahip misafirlerimize, gemide özel menüler, kalori hesapları, yapılacak sporlar, çevre gezilerinde yürüyüş rotaları, bisiklet ile şehir keşifleri gibi sıra dışı özel deneyimler sunmaktayız.

Türk yolcular en çok hangi destinasyonu tercih ediyor?
Misafirlerimizin en çok tercih ettikleri kış sezonu programları, Küba-Karayipler, Kanarya Adaları ile Birleşik Arap Emirlikleri-Umman seyahatidir. Yaz sezonu gemi programlarından en çok tercih edilenler ise, Ege-Adriyatik, Akdeniz, Baltık Başkentleri ve Kuzey Avrupa-Norveç Fiyortları’dır.

Paket turlarınızda ne gibi hizmetler sunuyorsunuz?
Öncelikle tüm paket turlarımız kişi sayısına bakılmaksızın rehber garantilidir. Paketlerimize gidiş-dönüş uçak bileti, havaalanı-liman-havaalanı transferleri, havaalanı-liman vergileri ve seyahat sigortası dahildir.

PAYLAŞ
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI