Sayfa Yükleniyor...

Damatlık Modelleri

Damatlık Modeli Seçimi

Evlilik ve bunun beraberinde düğün hazırlıkları, kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de büyük bir heyecanın yaşamasına sebep olur. Düğün hazırlıkları çerçevesinde kadınların en çok önem verdiği şey gelinlik seçimidir ve bunun için uzunca zaman harcarız. Erkeklerde ise damatlık takımları arasında seçim yaparken , kadınlarda olduğu kadar zahmetli bir süreç yaratmaz ancak özenli bir araştırmaya sahne olur. Genel olarak alışverişe kadınlar kadar düşkün olmayan erkekler bu heyecanlı süreç içerisinde yanlış karar vermemek için damatlık modelleri söz konusu olduğunda seçim yapmakta zorlanırlar.

Damatlık Seçimi Nasıl Yapılır?

Damatlık modelleri için bir araştırma yapıldığı zaman birbirinden farklı tarz, kesim ve renkte birçok seçenekle karşılaşacaksınız. Bu kadar fazla modelle karşılaştığınızda da ister istemez bir telaş yapacaksınız ama doğru seçimler için bu durumu en kısa sürede atlatmanız gerekiyor. Zaten damatlık modelleri arasında seçim yaparken size ilham verecek nitelikteki tüm detayları sitemizdeki fikir yazılarından kolayca bulacaksınız.
Damatlık modelinize karar vermeden önce dikkat etmeniz gereken noktalar var. Bunlardan ilki de vücut tipiniz ve ölçüleriniz. Normal kıyafetlerde olduğu gibi damatlık seçiminde de şık bir görünüm için kendi vücudunuza en uygun olan modeli seçmelisiniz. İnce ve düzgün vücut ölçülerine sahip olan erkekler için normal kesim ya da slim fit, kilolu ve yapılı erkekler için ise bol kesim damatlıklar ideal olanlardır.
Dikkat edilmesi gereken ikinci madde ise düğünün yapılacağı mekandır. Damatlık olarak genellikle siyah takım elbise tercih edilmese de, mekana göre farklı renklerde seçimler yapılabilir. Son zamanlarda popüler olan gri, beyaz ve lacivert seçeneklerini de mekanınıza göre değerlendirebilirsiniz. Model olarak da takım elbiseler daha çok restoran gibi yerlerde yapılan küçük düğünler için uygundur. Düğün ve balo salonlarında yapılacak düğünlerde de smokin tercih edilmeli.

Smokin Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Smokin seçiminde gelin ve mekanla uyumlu bir tercih yapıyor olmak çok önemli. Eğer büyük bir salonda ya da otelde düğün yapacaksınız smokininizi kuşak, papyon ve ata yaka gömlek ile tamamlayabilirsiniz. Zevkinize göre kuşak yerine yelek de tercih edebilirsiniz. Smokinde en şık renk seçenekleri de kesinlikle siyah ve beyazdır. Düzgün ve ince fiziğe sahip olan erkekler tek düğmeli beyaz smokin modellerini , kilolu ve yapılı olanlar ise çift düğmeli ya da kruvaze smokin modelleri arasından bir tercih yapmalılar.

düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI