Sayfa Yükleniyor...
Düğün Planlaması Nasıl Yapılır

Düğün Planlaması Nasıl Yapılır

Düğün planlaması nasıl yapılır sorusu gelin, damat ve aileler için uzun süreli bir hazırlık sürecini kapsar. Sonuçta her iki taraf da kusursuz bir düğün hayali kurar. Bu yüzden de herşeyin mükemmel olması için planlı ve programlı hareket edilmesi gerekir. Hiçbir şeyi aceleye getirmeden olması gerektiği şekilde yapabilmeniz için de düğün planlaması nasıl yapılmalı konusunda fikir sahibi olmanız gerekiyor. Biz bu konuda devreye giriyoruz ve size düğün planlaması nasıl yapılmalı, hemen anlatıyoruz.Düğün Bütçe Planı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?Herşeyin başında öncelikle kendi bütçenizi belirlemeniz gerekiyor. Kız ve erkek tarafları bir araya gelerek önce yapılması gereken ve istenen şeyleri konuşmalılar. Malum düğünü erkek tarafı yapar, o yüzden isteklere göre bütçeyi ayarlamak da onlara kalıyor. Bütçe planı yaparken, alınacak herşeyi bir yere listelemeniz gerekiyor. Eksizsiz olarak yazmaya da özen gösterin. Tüm giderleri listedikten sonra da alınacak ve görüşülecek yerlerden fiyat alın. Ardından aldığınız fiyatları toplayarak ortalama bir düğün bütçesi hazırlamış olacaksınız. Tabi buna fazladan bir miktar da eklemeyi unutmayın, hesapta olmayan harcamalar için.

Düğün Öncesi Yapılacaklar ListesiBütçeyi belirledikten sonra sıra geliyor. Listedeki hazırlıkları yapmaya. Düğün hazırlıklarına en az 12 ay öncesinden başlamanız lazım. Şimdi biz size ay ay yapılacakları anlatacağız.Düğün Bütçe Planı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?12 Ay Önce Yapılması GerekenlerNasıl bir mekanda evlenmek istediğinize karar verin. Düğün tarihiniz belli sonuçta, mevsime göre bir mekan seçimi de yapmayı unutmayın. Düğüne kaç kişi çağırmak istediğinizi de 1 yıl önceden belirlemeye başlayın. Nikah dairesine gidip işlemler için gerekli olan evrakları da öğrenip toplamaya başlayın.11 İla 9 Ay Önce Yapılması GerekenlerDüğün mekanınızı seçtikten sonra düğün temanızı da kararlaştırın. Hayalinizdeki konsepti belirleyin. Ardından düğün günü çalışacağınız; fotoğrafçı, organizasyon firması, çiçekçi, pastacı ve diğerleriyle görüşmelere başlayın. O anlamlı günde giyeceğiniz gelinlik ve damatlık için araştırmalara başlayın. Ardından düğün sonrası yapacağınız balayı için de bir rota belirleyin ve rezervasyonunuzu yaptırın. En önemli detayı da unutmayın; alyanslar. İstediğiniz alyansı seçebilmek için bu aylarda araştırmaya başlayın.8 İla 6 Ay Önce Yapılması GerekenlerDüğün gününüzde çalacak şarkıları seçin ve yapacağınız danslar için dersler alın. Gelinlik ve damatlığınızı alın ve bir an önce aksesuar seçimlerine başlayın. Davetiye modelinizi de yapacağınız araştırmaların ardından bu ay aralığında belirleyin. Nikah şahitlerinizi de seçmeyi unutmayın. Düğün pastanız için de kararınızı netleştirin ve siparişinizi verin. Eğer fazla kilolarınız varsa diyete de en az 6 ay önce başlayın.5 İla 3 Ay Önce Yapılması GerekenlerGelin arabanıza karar verin, gelin buketinizi de seçmeyi ihmal etmeyin. Düğün davetiyelerinizi bastırın ve dağıtıma verin. Saçınızın rengi ve modelinde değişiklik yapmak istiyorsanız 5 ay önceden harekete geçmelisiniz. Bu arada da kuaför ve makyözüne karar da verin.Düğün Planlama Rehberi Nedir2 İla 1 Ay Önce Yapılması GerekenlerNikahla ilgili tüm yasal işlemlerinizi tamamlayın. Gelin hamamı, bekarlığa veda partisi, kına gecesi gibi organizasyonların planlamasını yapın. Düğünle ilgili her detayı bu aylarla tekrar tekrar gözden geçirin.
Düğün planlaması nasıl yapılır sorusu gelin, damat ve aileler için uzun süreli bir hazırlık sürecini kapsar. Sonuçta her iki taraf da kusursuz bir düğün hayali kurar. Bu yüzden de herşeyin mükemmel olması için planlı ve programlı hareket edilmesi gerekir.1 Hafta Kala Yapılması GerekenlerMasa oturma düzenini son kez ayarlayın. Kuaförünüzle düğün öncesi bir prova hazırlayın. Cildinizi de hazırlamak adına bakımınızı yaptırın.1 Gün Kala Yapılması GerekenlerVee en heyecanlı bölüme geldik. Düğüne sadece 1 gün kaldıysa önce kendinizi sakinleştirmenin yollarına bakın. Bitki çayları işinizi görebilir bu konuda. Ardından el ve ayak bakımınızı yaptırın. En önemlisi de erkenden uyumaya özen gösterin ve moduzunu hep yüksek tutun.PAYLAŞ
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

YORUMLAR
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI