Sayfa Yükleniyor...
Gelin Saçı Modelleri

Gelin Saçı Modelleri

Gelin saçı için modeli belirlenirken tasarlanan gelinliğin modeli ve gelin adayının yüz tipi dikkat edilmesi gereken iki önemli ayrıntıdır. Her yüz tipi için her saç modeli uygun olmadığı için öncelikle gelin adayının yüz tipinin belirlenmesi gereklidir. Oval, yuvarlak, kare ve kalp şeklinde yüz hatlarına sahip gelin adaylarının her birine tavsiye edilebilecek gelin saçı modelleri birbirinden farklılık göstermektedir. Yüz tipinin yanında gelinlik modeli de saç şekli belirlemek için oldukça önemlidir. Düğün günü her gelinin hayali olan göz alıcı bir şıklık için gelinlik modeline ve yüz hatlarına uygun bir saç şeklinin belirlenmesi kaçınılmazdır.Gelin Saçı Modeline Neye Göre Karar Verilir?


Gelin saçı modelinize karar vermeden önce en sağlıklı yöntem düğünden bir süre önce kuaförünüzle bir prova yapmaktır. Bu prova esnasında gelinliğin modeline duvağın şekline kullanılacak aksesuara damat ile gelinin boy orantısına göre seçeceğiniz modele karar verebilirsiniz. Bu noktada en önemli yol kılavuzunu elbette yüz şekliniz olacaktır.


Yüz Tipine Göre Gelin Saçı Modelleri


Gelin saçı modeli belirlenirken en önemli detaylardan biri gelin adayının yüz tipidir. Yüz şekline uygun olmayan bir model güzel yapılmış olsa bile gelin adayına uygun olmayacağı için hoş durmayabilir. Peki yüz tipine göre yapılabilecek gelin saçı modelleri nelerdir daha detaylı inceleyelim. İdeal bir yüz tipi olan oval yüz şekline her türlü model yakışacağı için saç modelini belirlemek oldukça kolaydır. Ensede toplanan dağınık bir topuz ya da tepede toplanan sıkı bir topuz modeli tercih edilerek minik güzel aksesuarlarla süslenebilir. İri bukleler yapılarak açık bırakılacak bir saç modeli de bu yüz tipindeki gelin adaylarına yakışacaktır. Yuvarlak yüzlü olan gelinler için yüzün daha ince ve uzun görünmesi açısından tepesi hacimli ve bombeli topuz modelleri tercih edilebilir. Kalp şeklinde yüz hattına sahip olan gelinler için ise yukarıya doğru hareketli saç modelleri ön planda tutulur. Ayrıca bu yüz tipine kahküllü modeller de çok yakışmaktadır. Kare yüz hatları olan gelinler için de buklelerle yapılmış yan topuzlar önerilir. Ayrıca yüzün iki yanına düşen kahküllü gelin saçı modelleri de yüzün keskin hatlarını yumuşatması açısından tercih sebebidir.

Gelinlik Seçimine Göre Gelin Saçı Modelleri


Gelin saçı modeli belirlenirken göz önünde tutulması gereken bir diğer önemli nokta da hazırlanmış olan gelinliğin modelidir. Örneğin yakası kapalı veya hakim yaka olarak tasarlanan gelinlik modellerinde atkuyruğu modeli verilmiş saçlar çok hoş duracaktır. Bu tarz gelinliklerde at kuyruğu modeli ile saçların açık bırakılması sonucu oluşan karmaşık görüntü de engellenmiş olacaktır. Askılı, straplez ya da kayık yaka modellerde ise boyun bölgesi açık olduğu için saçlara tepeden topuz ya da ensede dağınık bir topuz modeli verilebileceği gibi açık bir saç modeli de yapılabilmektedir. Ayrıca omuz bölgesinin açıkta kalacağı gelinliklerde saç modelleri üzerinde kullanılan duvak detayı da bütünlüğü sağlayacaktır.Sade Gelin Saçı Modelleri


Doğal bir görünüm elde etmek için öncelikle aşırılıktan kaçınmalısınız. Sade gelin saçı modelleri arasında bizim size önerimiz ; pek çok aksesuarı bir kerede kullanmak yerine tek bir aksesuar tercih ederek doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu noktada bizim tercihimiz, doğal dalga görünümü verilmiş bir saç modelini şık bir duvakla tamamlamak . Bu tarz bir kullanımı gözünüzde canlandıramıyorsanız Holywood yıldızlarının düğün seromonilerinden ilham alabilirsiniz.Dalgalı Saçlara Uygun Gelin Saçı Modelleri


Dalgalı saçlara sahip gelin adaylarına kendi saç yapılarını bozmayan gelin başı modelleri seçmelerini tavsiye ediyoruz. Yine de hayalinizdeki farklı bir model ise d aha iri dalgalı veya düz saçlarla yapılmış topuzları tercih edebilirsiniz.


Gelin Saçı Modelleri

Açık Gelin Saçı Modelleri


Özellikle kır plaj yada Açıkhava düğünlerinde ayrı bir çekiciliğe sahip açık gelin saçı modellerinden birini tercih edecekseniz, dağınık açık saç modeli, dalgalı açık saç modeli, düz açık saç modeli, yarı toplu açık saç modeli, Örgülü açık saç modeli olmak üzere pek çok alternatife sahipsiniz . Bu noktada dikkat etmeniz gereken; eğer bir yaz gelini iseniz ve düğününüz kapalı mekanda olacak ise terleme ve rutubet ihtimallerine karşı önlem almalısınız.Gelin saçı için modeli belirlenirken tasarlanan gelinliğin modeli ve gelin adayının yüz tipi dikkat edilmesi gereken iki önemli ayrıntıdır. Her yüz tipi için her saç modeli uygun olmadığı için öncelikle gelin adayının yüz tipinin belirlenmesi gereklidir.


Romantik Gelin Saçı Modeli


Romantik gelin saçı modeli denildiğinde bizim ilk aklımıza gelen doğal dalgaya sahip görünümlü saçlar oluyor. Çünkü romantizmin içinde doğal düşüşler hafif su dalgaları figürler ve fonlar var. Düğün günü tercihiniz romantik görünüme sahip bir gelin saçı ise maşa ile dalga görünümü verdiğiniz saçlarınıza hoş bir gelin çiçeği ile taçlandırabilirsiniz.Topuz Gelin Saçı Modeli


Topuz Gelin Saçı Modeli tercih edecek gelin adaylarının dikkat etmesi gereken en önemli nokta ; topuzun sağlam olması ve gün boyu dayanması çok önemlidir. Topuz modelinize karar verirken yüz şekline kullanacağınız aksesuara dayanıklı bir topuz olması konusunda kuaförünüzle fikir birliği içinde olmalısınız.


PAYLAŞ
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

YORUMLAR
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI