Sayfa Yükleniyor...
Başbaşa Kalınca Mutluluğun Formülü...
Tuğba Baltacı

Başbaşa Kalınca Mutluluğun Formülü...

Tuğba Baltacı

Evlenecek çiftler, çeşit çeşit organizasyonu, kınayı, düğün fotoğraflarını, mobilyayı, tabak çanağı düşünürler. Bunlar ve her detayın adeta kusursuz olması için çok yoğun emek harcarlar. Belki bu hazırlıklar sırasında pek çok kez sinirler gerilir, bazen geri dönülmez iletişim kazaları yaşanabilir.

Ancak çoğu çiftin aklına evliliklerinin başında ve devamında karşılaşmaları muhtemel krizler gelmez.

Bu görmezden gelinen krizler en çok cinsellik alanında kendini gösterir. Bütün telaş, kalabalık, yoğun iletişim ve hedefler sonlanıp da çiftimiz baş başa kaldığı ilk andan itibaren veya ilerleyen günlerde beklenmedik sorunlar çiftin uyumunu ve mutluluğunu tehdit etmeye başlayabilir.

Evliliğin ilerleyen günlerinde çiftleri bekleyebilecek iki temel problem alanı var: İletişim ve Cinsellik. Bu iki sorunu birbirinden ayırmak mümkün değil. İki alan, sorunun da çözümün de kaynağı olabilir.

Mutlu bir evliliğin temel taşlarından biri de; mutlu bir cinsel hayat. Gelişen teknolojiyle, TV ekranlarından evlerimize dolan mesajlarla çok fazla cinsel içeriğe maruz kalıyoruz. Görüntüde her şey çok özgür ve rahat yaşanıyor gibi duruyor. Oysa gerek özünde muhafazakar bir toplum olmamız gerek cinsel eğitim diye bir kavramla tanışmamış olmamız, kapalı kapılar ardında pek çok cinsel sorunu sessiz gözyaşlarıyla yaşamayı getiriyor.

Evlenmek üzere olan, eş ve cinsel hayatlarıyla ilgili kaygılarını, bilgi eksikliklerini gidermek isteyen çiftler; sağlıklı, bilimsel kaynaklardan, Cinsel Terapi uygulayan Ruh Sağlığı Uzmanlarından destek alabilirler.

Her zaman hatırlayın; Mutlu Birey, Mutlu Çiftler, Mutlu Aile, Mutlu Toplum...

Tuğba Baltacı
Klinik Psikolog&Psikoterapist
www.tugbabaltaci.com

PAYLAŞ
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI