Sayfa Yükleniyor...
Düğünden Önce Saç Bakımınızı Nasıl Yapmalısınız?

Düğünden Önce Saç Bakımınızı Nasıl Yapmalısınız?

Besinlerle Gelen Güzellik


Saçınızın sağlığı her şeyden önce beslenmenizle bağlantılıdır. Çinko, demir, D vitamini gibi yaşamsal minerallerin kronik eksikliği sadece saçlarınızın değil aynı zamanda cilt ve tırnaklarınızın da zayıflamasına yol açar. Canlı ve gür saçlar için mineral ve vitaminlerden zengin yeşil yapraklı sebzeler, mevsim meyveleri ve kuruyemişlerle zenginleştirilmiş bir beslenme düzeni edinin.

Koruyucu Önlemler


Aslında hepimizin bildiği şeyler olsa da tekrarlamakta fayda var. Düğünden önce saç bakımınız için saçlarınızı çok sık şampuanlamayın, yüksek ısıda kurutma işleminden kaçının, düzenli olarak bakım maskesi kullanın ve en önemlisi uzun saçları çok sıkı toplamayın. Bunlara ek olarak yazları yoğun güneş ışığından saçlarınızı koruyun. Bu bahsettiklerimiz saçların donuk ve cansız görünmesine ve uçların kırılmasına sebep olur. Bakımlı bir görünüm için her 1-2 ayda bir saçlarınızı en azından uçlarından kestirin. Ve çok sık kimyasal renk değiştirme işlemi yaptırmaktan kaçının.

düğün öncesi saç bakımı

Uzman Dokunuşu


Saçınız için beslenme ve olumsuz koşullardan koruma konularında elinizden geleni yapmanız yine de bir uzman dokunuşunun yerine geçmeyecektir.

Düğünden önce saç bakımı nasıl olmalı konusunda görüşlerine başvurduğumuz saç bakım uzmanı Enis Aslan Hair Designer gelin adaylarımızı özellikle şu konularda uyarıyor.

Saçınız için çok gerekli olan kimi bakım kürleri sadece profesyonellerin kullanımına açıktır.

Düğününüzden en az 6 ay öncesinden ayda bir kez saçınıza profesyonel bakım yaptırmalısınız.

Saçınızda renk değişikliği veya gölgelendirme uygulaması varsa ya da yaptırmayı düşünüyorsanız, bu tasarılarınızı mutlaka kuaförünüzün tavsiyelerini göz önünde bulundurarak yapın.

Bilinçsiz ve sık yapılan kimyasal işlemler saçlar için ölümcüldür.PAYLAŞ
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

YORUMLAR
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI