Düğünden Önce Saç Bakımınızı Nasıl Yapmalısınız?

Düğünden Önce Saç Bakımınızı Nasıl Yapmalısınız?

İyi beslenmeli, saçınıza neyin zarar vereceğini bilmeli ve kuaförünüzü bilinçli seçmelisiniz.

Besinlerle Gelen Güzellik
Saçınızın sağlığı her şeyden önce beslenmenizle bağlantılıdır. Çinko, demir, D vitamini gibi yaşamsal minerallerin kronik eksikliği sadece saçlarınızın değil aynı zamanda cilt ve tırnaklarınızın da zayıflamasına yol açar. Canlı ve gür saçlar için mineral ve vitaminlerden zengin yeşil yapraklı sebzeler, mevsim meyveleri ve kuruyemişlerle zenginleştirilmiş bir beslenme düzeni edinin.

Düğünden Önce Saç Bakımınızı Nasıl Yapmalısınız?
Koruyucu Önlemler
Aslında hepimizin bildiği şeyler olsa da tekrarlamakta fayda var. Saçlarınızı çok sık şampuanlamayın, yüksek ısıda kurutma işleminden kaçının, düzenli olarak bakım maskesi kullanın ve en önemlisi uzun saçları çok sıkı toplamayın. Bunlara ek olarak yazları yoğun güneş ışığından saçlarınızı koruyun. Bu bahsettiklerimiz saçların donuk ve cansız görünmesine ve uçların kırılmasına sebep olur. Bakımlı bir görünüm için her 1-2 ayda bir saçlarınızı en azından uçlarından kestirin. Ve çok sık kimyasal renk değiştirme işlemi yaptırmaktan kaçının.

Düğünden Önce Saç Bakımınızı Nasıl Yapmalısınız?
Uzman Dokunuşu
Saçınız için beslenme ve olumsuz koşullardan koruma konularında elinizden geleni yapmanız yine de bir uzman dokunuşunun yerine geçmeyecektir. Saçınız için çok gerekli olan kimi bakım kürleri sadece profesyonellerin kullanımına açıktır. Düğününüzden en az 6 ay öncesinden ayda bir kez saçınıza profesyonel bakım yaptırmalısınız. Saçınızda renk değişikliği veya gölgelendirme uygulaması varsa ya da yaptırmayı düşünüyorsanız, bu tasarılarınızı mutlaka kuaförünüzün tavsiyelerini göz önünde bulundurarak yapın. Bilinçsiz ve sık yapılan kimyasal işlemler saçlar için ölümcüldür.


PAYLAŞ
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

YORUMLAR
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI