Sayfa Yükleniyor...
Damatlık Dikilirken Nelere Dikkat Edilmeli

Damatlık Dikilirken Nelere Dikkat Edilmeli

Damatlığı tarzına, kilosuna uygun biçimde diktirmeyi tercih eden kişiler dikim sırasında pantolon ve ceketin üzerlerine oturmasına da dikkat etmelidirler. Damatlık diktirirken ceketin tam ölçülerde oturması daha şık bir görünüme kavuşulmasına yardımcı olmaktadır. Ceketin omuzlara tam oturması çok önemlidir ve kol boyunun da serbest bırakıldığında başparmağın üst konumuna gelmesine dikkat edilmelidir. Damatlıktaki diğer önemli parça olan pantolon dikimi sırasında boyuna ayrıca özel gösterilmesi gerekmektedir. Ağ kısmı tam oturmamalı ve bel kısmında boşluk kalması sağlanmalıdır. Beli sıkmaması önemli iken düğünde giyilecek ayakkabı ile paça boyunun provasının da yapılması önemli bir detay olmaktadır. Hangi damat adayları damatlığı diktirmeli derken tüm bu detaylara dikkat eden kişilerin seçimlerini bu yönde yapması önerilmektedir.

Hangi Damat Adayları Damatlığı Diktirmelidir?Damatlık seçimi gerçekleştirirken güne özel olarak seçimin yapılması son derece önemli olmaktadır. En önemli sorulardan biri olan hangi damat adayları damatlığı diktirmelidir? sorusu olarak karşımıza çıkar. Düğün günü yaklaşırken istenilen formda, tarza uygun damatlık bulunamadıysa veya hazır modellerin beğenilmemesi durumunda en mantıklı seçim diktirmek olacaktır. Damadın fiziksel özelliklerine dikkat ederek kafasında belirlemiş olduğu modeli diktirmesi hazıra nazaran daha iyi sonuç verecektir. Vücut ölçülerine uygun biçimde tasarlanmış olan kıyafetin duruşu hazıra oranla daha şık olmaktadır. Damat adayları özel günde giyecekleri takım elbiseleri için öncelikle vücut ölçülerini iyi tanımalı, ne giymek istediklerine de karar vermelidirler. Öncelikle tarzlarına uygun renk ve kumaş tercihi yapmalı ve ne istenildiğine karar vermelidirler. Örneğin; kış düğünü için koyu renkler tercih edebilecekken açık hava yaz düğünlerinde de açık renkli modellere yer verilebilmektedir.Damatlıkla Kullanılabilecek Aksesuarlar Neler Olabilir?Hangi damat adayları damatlığı diktirmeli sorusuna cevap verirken aksesuar seçimlerinin de neler olabileceğine dair fikir paylaşmak önemli olmaktadır. Damatlık dikildikten sonra kombinasyon seçiminde önemli olan parçalardan ilki gömlektir. Gömlek dikilmeyecekse dikilen ceket ve pantolona uygun tarzda seçim yapılması önemlidir. Yakası çok oturmamalı ve kolları rahat olmalıdır. Ceketin kollarından 2-3 santimetre kadar dışarı çıkması sağlanmalıdır. Bunun yanında küçük aksesuarlar tercih edilebilmektedir. Ceketi hareketlendirecek kumaş parçaları ile farklı dokunuşlar yapılabilecekken cepler biye olabilmekte ve göz kamaştırıcı kol düğmeleri de tercih edilebilmektedir. Damatlığın kruvaze mi yoksa şalla mı kombine edileceğine karar verilmesi önerilmektedir.Damatlık Dikilirken Nelere Dikkat EdilmelidirÜnlülerin Damatlık SeçimleriÜnlülerin damatlık seçimleri düğün hazırlığındaki erkekler tarafından merak edilen konuların başında geliyor. Bazı damat adayları, tarzını beğendikleri ünlülerin damatlık seçimleri hakkında bilgi sahibi olup buna uygun seçimler yapmak isteyebiliyor. Biz de bu konuda size ilham vermesi amacıyla birkaç örnek hazırladık. Ünlü oyuncu Kemal Doğulu ile başlayalım. Doğulu, düğünde koyu lacivert bir smokin tercih etti. Bunu beyaz gömlek ve siyah papyonla tamamladı. Kenan İmirzalıoğlu ise iddialı bir tercih yaparak düğününde beyaz smokin giydi. Siyah pantolon ve papyonla kombinlenen damatlığı Kenan İmirzalıoğlu’na çok yakışmıştı. Bir diğer örneğimiz de Kıvanç Tatlıtuğ. Genç kızların büyük hayranlık duyduğu isim düğününde klasik siyah bir smokin tercihi yaptı. Ünlüleri kendinize örnek alırken şunu unutmayın, mutlaka vücut tipinize uygun bir seçim sizi şık gösterir.
Damatlık dikildikten sonra kombinasyon seçiminde önemli olan parçalardan ilki gömlektir. Gömlek dikilmeyecekse dikilen ceket ve pantolona uygun tarzda seçim yapılması önemlidir.Damatlığı Diktirmenin AvantajlarıDamatlığı diktirmenin avantajları hakkında damat adayları için ders niteliğinde bazı bilgiler vereceğiz. Damatlık diktirmek, vücudunuza göre ve kişiye özel bir kıyafet hazırlatma anlamına gelir. Damatlık diktirmeden önce gittiğiniz yere hayalinizdeki rengi ve modeli anlatmalısınız. Daha sonra onlar da bu modelin ve rengin sizin vücut tipinize uygun olan şeklini size hazırlarlar. Damatlık diktirmenin avantajları arasında ilk sırada, kişiye özel olması gelir. Her detayı sadece size özel olarak hazırlanan bu kıyafetle ayrıcalıklı ve kusursuz görünebilirsiniz. Ayrıca tamamı sizin vücut kalıbınıza göre dikileceği için hazı damatlıklarda olduğu gibi sonradan daraltma ya da pantolon paçası kestirme gibi sorunlarla karşılaşmayacaksınız.PAYLAŞ
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

YORUMLAR
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI