Sayfa Yükleniyor...
Düğün Öncesi Cilt Bakımı

Düğün Öncesi Cilt Bakımı

Bütün gözlerin üzerinde olduğu gelin adayı düğününde çok güzel gözükmek ister. Bundan dolayı merasimden önce yapması gereken bazı dokunuşlar vardır. Düğün öncesi cilt bakımı ne kadar önce başlarsa o kadar iyi sonuç alınır ve en az iki ay öncesinden başlamak gerekir. Gelinlik içinde büyüleyici ve muhteşem gözükmek için en az iki ay boyunca her gün cilt bakımı yapılmalıdır. Düzenli yapılan bakımlar neticesinde düğünde bir pırlanta kadar güzel ışıldama fırsatı yakalanmış olur. Düğün merasiminden önce rutin cilt bakımını gelin adayı kendi yapabileceği gibi Dermatoloji Uzmanlarından da yardım alabilir. Kendini daha güzel hissetmek isteyen gelinler bazı küçük estetik operasyonları ve cilt masajları da yaptırabilirler.

Düğün Öncesi Cilt Bakımında Neler Yapılmalı?Düğün öncesi cilt bakımı için öncelikler peeling ile başlamak gerekir. Deriyi ölü hücrelerden arındırmak, derinlemesine temizlemek için, cildi canlandırmak için haftada bir kez düzenli olarak peeling uygulanmalıdır. Kuru ciltlerin daha çok önem vermeleri gereken husus ise nemlendirmedir. İyi araştırmalar neticesinde cilt tipine göre alınacak yoğun nem maskesi veya cilt bakım maskeleriyle cildin her gün nemlendirilmesi gerekir. Yüzün makyajdan arındırılması ve temizlenmesi için yıkama jelinin kullanılması uygundur. Cildi daha iyi temizlemek için cilt toniği de kullanılabilir. Temizlenen cildi bakım uygulamak için UV filtre içeren gündüz ve gece kremi sürülmelidir. Göz çevresi bakımı için özel kremler kullanılmalıdır. El, ayak ve vücut bakımı oldukça önemli olup düzenli olarak özel seçilmiş krem ve losyonlar ile yumuşatılıp bakımları yapılmalıdır.

Düğün Öncesi İçin TavsiyelerDüğün öncesi cilt bakımı işlemlerinin güzel sonuç vermesi için ilave yapılması gereken bazı işlemler daha vardır. Bunlar;
Her türlü epilasyon işlemlerini kızarıklık kalmaması, makyajda problem yaşamamak için ayrıca manikür, pedikür işlemlerini de düğünden birkaç gün öncesinden yapmaya özen göstermek gerekir.
Saçını boyatmayı düşünen gelinlerin, rengin oturup, doğal görünümü alması için saç boyama işlemlerini düğünden en az 3 gün önce yaptırmalarında fayda vardır.
Bir bayanın cildinin daha sağlıklı gözükmesi için uyku düzenleri önemlidir. Düğünden önce mutlaka güzelce uyumak gerekecektir. Bu durum hem gelini merasim anında daha zinde olmasını hem de cildinin parlamasını sağlayacaktır.
Gelin saçını yapacak kuaförün daha önceki işlerini görmek doğru karar verilmesine yardımcı olacaktır.
Bütün gözlerin üzerinde olduğu gelin adayı düğününde çok güzel gözükmek ister. Bundan dolayı merasimden önce yapması gereken bazı dokunuşlar vardır. Düğün öncesi cilt bakımı ne kadar önce başlarsa o kadar iyi sonuç alınır ve en az iki ay öncesinden başlamak gerekir.PAYLAŞ
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

YORUMLAR
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI