Sayfa Yükleniyor...
 Gelin Saçı Aksesuarı Nasıl Seçilir

Gelin Saçı Aksesuarı Nasıl Seçilir

Bir kadının en özel günlerinden biri olan düğünü için gelinlik seçiminden sonra Gelin Saçı Aksesuarı Nasıl Seçilir ? sorusu akıllara gelecektir. Gelin saçında kullanılabilecek aksesuarlar, duvak, çiçek ya da özel tasarlanmış olan tüyle, tülle ya da pırlanta, inci gibi aksesuarlar ile birleştirilmiş gelin duvağına benzeyen şapka tarzında aksesuarlar olabilecektir. Yapılan uygulamalar arasında gelinliğin üzerindeki kumaş parçaları küçük miktarlarda kesilerek, topuzların kenarlarına iliştirilmesi de tamamlayıcı özelliği bakımından saçlarda kullanılabilmektedir. Sezonun trendlerine göre bu özel günde şıklığı ve masumiyeti ortaya çıkaracak şekilde orkide, sümbül gibi canlı çiçekler de tercih edilebilir. Bu şekilde saçların üzerine konacak bir iki aksesuar gelinliğin ve gelinin bütün havasını değiştirmeye yetebilmektedir.

Yüz Tipine Göre Duvak Seçimi Nasıl Olmalıdır?Gelin Saçı Aksesuarı nasıl seçilir ? diye düşünüldüğünde, duvak seçiminin nasıl olması gerektiği konusu önemli hale gelmektedir. Çünkü araştırmalara göre kadınların yüzde 90’ı gelin saçı aksesuarı olarak duvak kullanmayı tercih etmektedir. Fakat duvağın nasıl olduğu gelinlikle bir araya geldiğinde daha net ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple gelinlik ve duvak arasındaki uyum oldukça önemlidir. Örnek vermek gerekirse; gelinliğin üzerinde Fransız gipür danteller veya çiçek motifleri var ise, duvakta da bu detayların bulunması bütünlük sağlayan bir unsur olacaktır. Aynı zamanda oldukça önemli olan diğer bir konu ise yüz tipine göre duvak seçimidir. Yuvarlak yüz tipine sahip olan bayanlarda, yüksek duvakların yukarıda kalacak şekilde kullanılması, zayıf yüzlerde ise enseden, uzun, Truva tarzı Helenistik duvak tiplerinin tercih edilmesi en güzel görüntüye ulaşmak için yardımcı olacaktır.
Gelin saçında kullanılabilecek aksesuarlar, duvak, çiçek ya da özel tasarlanmış olan tüyle, tülle ya da pırlanta, inci gibi aksesuarlar ile birleştirilmiş gelin duvağına benzeyen şapka tarzında aksesuarlar olabilecektir.Duvak Kullanmak İstemeyen Gelinler için Uygun Saç AksesuarlarıGelin Saçı Aksesuarı nasıl seçilir ? denildiğinde ilk olarak akıllara duvak seçimi gelse de, duvak kullanmak istemeyen bayanlar da olacaktır. Bu tip durumlarda genellikle saçların açık bırakıldığı görülmektedir. Ancak her ne kadar açık saçlar kullanılsa da toplulukta gelinin ayırt edici olmasını sağlayacak olan yine saçlarda kullanılacak, tüyler, çiçek detayları ya da inciler olacaktır. Bu sebeple kır düğünü isteyenler için saçlarda papatya gibi kır çiçekleri kullanılabilir. Tercihen açık saç kullanılacaksa, saçın bir tarafı hafif toplanarak bu kısma yapay veya gerçek çiçek kullanılabileceği gibi sadece taç kullanımı ile de süsleme yapılarak gelinliğin öne çıkarılması sağlanabilir.

PAYLAŞ
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

YORUMLAR
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI