Sayfa Yükleniyor...
Nişan Saçı Önerileri

Nişan Saçı Önerileri

Evlilik teklif yapıldı, çiftler evlilik için hazır ve ilk adım olan nişan tarihi belirlendi.
Ne yazık ki bu kadar kolay değil düşünülmesi gereken birçok nokta var. Çünkü o gün her şeyin en güzeli olmalı. VE EN GÜZEL DE GELİN ADAYI OLMALI!


Gelin adayı nişan günü kıyafetiyle, saçıyla, makyajıyla, ayakkabısıyla yani kısacası bir bütün halinde uyumlu ve alımlı olmalı. Gelinlerin nişan günü kafalarında en çok soru işareti yaratan konu ise saçlarını hangi model yapacaklarıdır. Açık mı olsun, topuz mu? Kısa mı olmalı yoksa uzun mu? İşte tüm bunların cevaplarını yılın modasına göre cevaplayabilmek adına nişan saçı önerileri ile karşınızdayız.


Öncelikli olarak gelin adayının yüz tipini belirlemesi şarttır. Çünkü ne yazık ki her saç modeli her yüz tipine uygun değildir. Fotoğrafını görüp çok beğendiğiniz bir saç modelinin size yakışmaması söz konusu olabileceği gibi aslında hiç beğenmediğiniz bir model ile harikalar da yaratabilirsiniz.


OVAL YÜZ TİPİNE SAHİPSENİZ: En ideal yüz tipi olarak kabul edilen oval yüz tipine nerdeyse tüm modeller çok yakışmaktadır. Bu sebeple şayet oval yüz tipine sahipseniz çok şanslı olduğunuzu rahatlıkla söyleyebiliriz. İsterseniz toplu bir saç modeli kullanabilirsiniz isterseniz açık. At kuyruğu, sıkı ya da dağınık topuz, açık dalgalı ya da düz saçlar… Hepsini kıyafetinizle uyum sağladığı süre nişanda tercih etmeniz mümkündür.


YUVARLAK YÜZ TİPİNE SAHİPSENİZ: Yuvarlak yüz tipinde yüzün uzunluğu ile genişliği hemen hemen aynıdır. Bu yüz tipini yuvarlak olmaktan çıkarıp ideal yüz şekli olan oval yüz tipine çevirirseniz çok daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun içinse nişan gününüzde daha çok yandan ayrılmış dağınık topuz modelini tercih edebilirsiniz.


KALP YÜZ TİPİNE SAHİPSENİZ: Bu yüz tipine sahip kişilerin sıklıkla yaptığı hata geride toplanmış sımsıkı topuzları tercih etmektir. Şayet kalp yüz tipine sahipseniz sıkıca geriye taranmış saçlar yerine daha dağınık saçları tercih etmelisiniz.
Nişan töreninde tercih edeceğiniz saçın tabi ki zevklerinizi de yansıtması gerekmektedir. Ancak sırf sevdiğiniz için size yakışmayacak bir modeli tercih etmekten kaçının. Bu sebeple öncelikli olarak yüz tipinizi belirlemenizi tavsiye ederiz. Bunun ardından ise nişan saçı modeli seçerken nişan töreninin konseptine ve nişan kıyafetinize uygun bir model seçmeye çalışın.

Nişan törenlerinde gelin adayları sıklıkla dağınık ya da topuz saç modellerini kullanmaktadır. Özellikle örgüler ile birleştirildiğinde oldukça şık ve asil bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ayrıca nişan töreninde açık bir saç kullanmanız da tabi ki mümkündür. Şayet nişan abiyenizin göğüs ve boyun kısmı kapalı değilse açık dalgalı ya da düz modelleri de tercih edebilirsiniz Özellikle minik bir örgü ve saç tokaları ya da taçlar ile tüm gözlerin gece boyunca sizin üzerinizde olmasını sağlayabilirsiniz.


Nişan Saçı Modelleri


Kadınlar için özel davetlerin hazırlıkları her zaman önemlidir. Hele bir de bu özel davet kendi nişanınız ya da düğününüz ise uzun bir hazırlık süreci sizi bekliyor demektir. Düğünden önce en çok heyecanlanacağınız ve o büyük günün provası niteliği taşıyan nişanınızda seçeceğiniz kıyafet ve saç, makyaj tercihleriniz sizi şık bir görünüme kavuşturacak etkenler. Biz bu yazımızda size kısaca nişan saçı modelleri hakkında tüyolar vereceğiz. Saç modelinize kıyafet tarzınıza ve mekana göre karar vermelisiniz.


Büyük salonlarda yapılacak nişan töreninde saçlarınızda topuzun farklı modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Açık hava mekanında yapılacak nişan da ise saçlarınızı açık bırakarak dalgalar, örgüler ve aksesuarlarla süsleyebilirsiniz. Nişan saç modelleri 2019 modasında örgülü nişan saçı modellerini de sıklıkla göreceğiz. Eğer nişanınızı evde yapacaksanız da atkuyruğu ve örgülü saç modelleri sizin için uygun olacaktır.
Nişan Saçı Önerileri Nelerdir


Örgülü Nişan Saçı Modelleri


Nişan töreninde saçlarınızı örgülü modellerle süslemek istiyorsanız çok şanslısınız, çünkü nişan saç modelleri 2019 trendlerinin ilk sırasında her zevke uygun birçok örgülü nişan saçı modelleri sizi bekliyor. Örgülü saçlar günümüzde özel günlerin vazgeçilmez saç modelleri arasında yer alıyor. Özellikle de açık hava mekanlarında ya da evde yapılacak nişan merasimlerinde birbirinden şık örgülü nişan saçı modelleri arasından birini seçebilirsiniz. Hem açık bırakılan hem de toplanan saçlar için birbirinden farklı örgü modelleri bulabilirsiniz.


Son zamanlarda örgü detaylı topuz modelleri de popülerlik kazandı. Daha şık ve ağır bir saç modeli arıyorsanız örgülü topuzlardan birini tercih edebilirsiniz. Ancak daha sade ve şirin bir model arıyorsanız tercihiniz mutlaka örgü detaylı atkuyruğu ya da açık bırakılan saçlardan yana olmalı.Nişan Saçının Bozulmaması İçin Öneriler


Nişan töreninizden önce saç modelinize karar verirken kuaförünüzden nişan saç modelleri kataloğu istemeniz karar verme sürecinizi hızlandıracaktır. Söz yada nişan töreniniz evde yapılacak ve siz kendi çabalarınızla bir sonuç elde etmeye çalışıyorsanız, saçınızı yıkadıktan sonra krem kullanmamaya özen gösterin. Böylece saç modelinizin daha uzun süre kullanımını sağlayabilirsiniz.


Saçınızı havlu ile kuruttuktan sonra köpük hafif jöle ve biraz parlatıcı gibi ürünleri birleştirerek saçınıza sürün. İyice kurutun özellikle öne atarak kurutun ki volümlü bir saç görünümü elde edin.Sprey olarak da asla saç spreyini en başta değil en sonda kullanın. Bütün sonucu elde ettikten sonra saç spreyini sıkın ve çok fazla saçınıza dokunmadan ortalama 4 saatlik süreyi geçirmeye çalışın.


Ayrıca nişan saçınızı yaparken 2018 nişan saç modelleri arasında kullanımı oldukça popüler olan aksesuar ve toka kullanımını tercih edebilirsiniz. Böyle bir seçim gece boyunca size hem rahatlık aynı zamanda estetik sağlayacaktır.Kısa Saçlı Kadınlar İçin Nişan Saçı Önerileri


Kısa Saçlı Kadınlar İçin Nişan Saçı Önerileri arasında tercih edebileceğiniz birkaç modelden bahsedeceğiz sizlere. İlk önerimiz abiye ile doğal bir görünümün karışımından oluşan dalgalı saç modeli.


Bu model de maşa ile dalgalı bir form yakaladığınız saçlarınızı tek taraftan tokalama yoluyla sabitleyebilir, böylece yüzünüzün bir kısmını gerdirerek saçınızın daha ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. Nişan Kısa Saç Modelleri arasında size bir diğer önerimiz; gelin nişan saç modelleri arasında en çok tercih edilen asimetrik toplu saç olacaktır.Gelin adayı nişan günü kıyafetiyle, saçıyla, makyajıyla, ayakkabısıyla yani kısacası bir bütün halinde uyumlu ve alımlı olmalı. Gelinlerin nişan günü kafalarında en çok soru işareti yaratan konu ise saçlarını hangi model yapacaklarıdır.

PAYLAŞ
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

YORUMLAR
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI