Sayfa Yükleniyor...
Gelinlik Diktirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelinlik Diktirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Telli duvaklı gelin olma hayali ile yaşayan genç kızlar zamanı geldiğinde bu özel günlerinin muhteşem geçmesi için her ayrıntıyı çok büyük hassasiyetle tasarlamaktadırlar. Gelinliğin seçiminden gelin saçı modelinin, ayakkabının, gelin buketinin, aksesuarların seçimine kadar her şeyde ince elenip sık dokunur. Gelinlik seçiminde ilk karar verilmesi gereken husus gelinliğin hazır olanlardan mı alınacağı yoksa özel olarak mı diktirileceği konusudur. Genellikle gelin adayları kendi tasarladıkları hayallerini süsleyen o gelinliğe ulaşmak için diktirmeye tercih ederler. Gelinlik diktirirken dikkat edilmesi gerekenler vardır bu konulara dikkat edildiğinde göz alıcı güzelliğe kavuşmak zor olmayacaktır. Güzel ve zarif bir gelin olmak için gelinliğin vücut tipine uygun olması gerekir. Bunun için kilo fazlalığı olan gelinlerin düğünden birkaç ay öncesinden rejime başlamaları gerekir.Gelinlik Diktirmede Altın KurallarGelinlik diktirirken dikkat edilmesi gerekenler alanında uzman olan modacılar tarafından altın kurallar olarak şöyle belirlenmiştir.
Gelin adayı gelinliği diktireceği modaevinin sadece müşteri temsilcisi ile görüşüp sipariş vermemelidir. Gelinliği dikecek olan modacı ile gelinin görüşüp vücut yapısına uygun model belirlenmelidir.

Gelin adayı gelinlik provasına en az 2 kilo fazla olduğu muayyen günlerinde kesinlikle gitmemelidir.

Gelin adayında bulunan bazı küçük kusurları örtecek gelinliği tasarlayacak modacıların diktiği gelinlikler daha çok beğenilecektir.

Gelinliği dikecek olan modacının dünya modasıyla özdeş kişiye özel ve özgün modeller tasarlayarak zarif ve şık bir gelin için her türlü ayrıntıyı düşünen bir geçmişinin olmasına dikkat edilmelidir.

Gelinlik Diktirmede Modaevinin ÖnemiGelinlik diktirirken dikkat edilmesi gerekenler hususunda modaevi seçimi önemli bir ayrıntıdır. Gelin adayının istediği kumaşı, danteli, taşı temin edecek ve uygulayabilecek kurumsallığa sahip firmalara gelinlik diktirmek sonrasında mağdur olmamak için önemlidir. Hizmet kalitesi düşük firmalar tercih edilmemelidir. Biraz kilolu gelinler için gelinlik içine korse uygulaması yapması gerektiğini bilecek kadar uzman modacılarla çalışmak işleri kolaylaştıracaktır. Her gelinlik dikimi ‘haute couture’ yani kişiye özeldir. Düğünün yapılacağı yılda askılılar moda diye kolları dolgun bir gelin adayına bu model gelinliği dikmeyecek, kollarına ekleyeceği tüller ile zarafeti yakalayacak modaevi ile çalışılmalıdır.  Böyle bir modaevi diktiği gelinlikle gelinin kendini dünyanın en güzel gelini olduğunu hissetmesine yardımcı olacak ve hayatının en güzel gününü yaşamasına katkıda bulunacaktır.
Telli duvaklı gelin olma hayali ile yaşayan genç kızlar zamanı geldiğinde bu özel günlerinin muhteşem geçmesi için her ayrıntıyı çok büyük hassasiyetle tasarlamaktadırlar. Gelinliğin seçiminden gelin saçı modelinin, ayakkabının, gelin buketinin, aksesuarların seçimine kadar her şeyde ince elenip sık dokunur.PAYLAŞ
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

YORUMLAR
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI