Sayfa Yükleniyor...
Gelinlik Fiyatları 2018

Gelinlik Fiyatları 2018

Masalımsı bir düğün günü için yapılacak harcamalarda önemli bir yer tutan gelinlik fiyatları hazır, özel dikim ve yabancı tasarım olmasına göre değişmektedir. Gelinlik fiyatları 2018 ortalama 1500 TL’den başlayıp kullanılan taşların değerine, dantelin özelliğine göre artmaktadır. Gelinliğin kumaşı, işlemesi, markası, kullanılan malzemelerin özelliği fiyatları doğrudan etkilemektedir. Modelleri belki aynı gibi görünen gelinliklerin kullanılan malzemelerinden kaynaklı fiyatları farklı olabilir. Özel dikimler kişilerin zevkine ve hayaline göre dikildiğinden hazır modellere göre doğal olarak yüksek olacaktır. Özel dikimi yapan ünlü bir tasarımcı ise fiyatlar çok daha katlanarak artmaktadır. Tasarımcı gelinliklerinde hem marka hem de kullanılan aksesuarların kalitesi değiştiğinden en pahalı gelinlikler olmaktadır.Gelinlik Fiyatlarını Hangi Özellikler Artırır?Özel dikim olması, tasarımcı veya hazır olması fiyatı etkilediği gibi kullanılan kumaş ve işlemelerin kalitesi fiyatları artıran etkenlerdir. Gelinlik dikiminde sentetik karışımı ipek kumaşlar kullanılmaktadır. Kumaşlardaki ipek oranı arttıkça gelinlik fiyatları 2018 ücretleri de artmaktadır. Düşük fiyatlı gelinlik arayanlar sentetik kumaşlardan üretilmiş gelinliklere bakması gerekir. Gelinliği süslemede kullanılan tül, dantel, boncuk, taş ve gipürler de fiyatlarda önemlidir. Son dönemlerde sıkça kullanılan üç boyutlu çiçek aplikler, swarovski, inci, cam veya kristal taşlar doğal olarak yüksek maliyetli olmaktadır. Uygun gelinlik isteyenler plastik boncuklar, serpme süslemeleri tercih etmelidir. Güzel fakat ekonomik gelinlik için diktirip satın almak yerine diktirip kiralamak veya tamamen kiralama yöntemi değerlendirilebilir.

Modellerine Göre Gelinlik FiyatlarıGelinlik modelleri balık, prenses, A kesim, halter, straplez, hâkim yaka, V yaka, askılı, tek kol, uzun kollu gibi farklı gelinlik modelleri vardır. Vücut tipine göre seçilen gelinlik fiyatları 2018 kumaşına ve kullanılan malzemelerin kalitesine göre değişmektedir. Yapılan araştırmalarda gelinlik fiyatları 1500 TL’den başlayıp 10000 TL ve üzerine doğru çıkmaktadır. Normal bir moda evinde 1500 olan fiyatlar yerli tasarımcılarda 10000 iken yabancı tasarımcılarda daha da artarak yükselmektedir. Vakko gelinlikler 5000 TL ile 50000 TL arasında değişirken şık ve kaliteden ödün vermeyenlerin markası Vakko Wedding gelinlikler daha da fazladır. Geniş ürün yelpazesine sahip Pronovias Gelinlik’te fiyatlar 5000 ile 15000 TL arasındadır. Dünyaca ünlü sanatçıların tercih ettiği Vera Wang Gelinlik dünyaca ünlü bir markadır. Büyüleyici tasarımlarıyla dikkatleri çeken markanın gelinlik fiyatları 12000’den 50000’e kadar yükselmektedir.
Masalımsı bir düğün günü için yapılacak harcamalarda önemli bir yer tutan gelinlik fiyatları hazır, özel dikim ve yabancı tasarım olmasına göre değişmektedir.PAYLAŞ
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

YORUMLAR
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI