Sayfa Yükleniyor...
Alyans Seçimi Yapmadan Önce Öneriler

Alyans Seçimi Yapmadan Önce Öneriler

Evlilik hazırlığına başlayan kişiler için hayalindeki alyansa sahip olmak elbette ki önemlidir. Alyans seçimi yaparken genel olarak gelin ve damat adayı kendi kişiliğini yansıtan ve her zaman kullanabileceği alyans çeşitlerinden seçmelidir. Bu yüzük çeşitlerinin bazıları düz sade altın olarak seçilebilirken uzun süreden beri tek taş pırlantalar da alyans yerine kullanılmaya başlanmıştır.

Evliliğe sadakati ve aşkı simgeleyen bu yüzükler evlenecek olan çiftler evliliğe karar verdikten hemen sonra yapılan nişan töreninde takılan yüzüklerdir. Bu yüzüğün sol ele takılmasının sebebi kişinin eşi için taktığı alyansın kalbine yakın olduğunu göstermek istemesindendir.

evlenecek çiftlere alyans seçimi önerileri

Gösterişli Ve Sürekli Kullanılabilir Olmalı


Alyans seçimi yaparken mutlaka göze güzel görünecek olan seçilmelidir. Fakat yüzük seçimi yapılırken bu yüzüğün sürekli kullanılabilirliliğinin olması da önemlidir. Sürekli kullanılacağı için hiçbir şeye takılmadan kullanmak, parmağa çok fazla bol gelmemesi ve parmağa yüzüğün dar gelmemesi de yüzük seçimi yaparken önemli olan unsurlardan bir kaçıdır.

Çift Alyansları


Evliliklerin hepsi birliktelik ve beraberlik içermektedir. Çift olarak seçilen alyanslar her iki tarafın da birbirine saygısı olduğunu ve birlikte aynı noktada buluşarak aynı şeyleri beğenebildiğini göstermektedir. Genellikle aşk ile birbirine bağlı olan çiftlerin seçtiği çift alyans modellerinde her iki tarafında alyans modeli aynıdır.

Tek Taş Yüzükler


Alyans yerine geçen fakat yine de düz bir yüzükle takılması tercih edilen tek taş yüzükler uzun süreden bu yana genç kızların hayalini süslemektedir. Genel olarak pırlanta veya çok değerli taşlardan tercih edilen tek taş yüzükler hem evliliği hem de aşkı simgelemektedir.

Alyans Renkleri


Çok eski zamanlarda sadece sarı altın ve düz yapıda alyanslar kullanılırdı. Fakat daha sonraları isteğe bağlı olarak farklı tasarımlarda alyans modelleri üretilmeye başlandı. Günümüzde sarı alyanslardan çok daha fazla dikkat çeken alyans çeşitleri arasında beyaz altın ve düz olmasına rağmen taşlı görüntüsünde alyanslar üretildi.

farklı renklerde alyans modelleri

Özel Tasarım Alyanslar


Son zamanlarda en fazla tercih edilen alyans çeşitlerinden olan özel tasarımlar farklı renklerde ve modellerde takı işlemecileri tarafından kişiye özel işleme çeşitleri ile süslenerek yapılabiliyor. Bu alyans çeşitlerinin modellerine genellikle çiftler arasındaki aşkın, sevginin ve sırların resmedildiği görülüyor.


PAYLAŞ
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

YORUMLAR
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI