Sayfa Yükleniyor...
İşlemeli Kumaştan Gelinlik Seçimi

İşlemeli Kumaştan Gelinlik Seçimi

Hayatımızın en güzel günlerinden biri için, giyeceğimiz en güzel kıyafettir gelinlik. Birçok genç kızın hayalidir ve en zor seçilen, zor beğenilen bir kıyafettir. Sosyal statüler, maddi sebepler, günün moda akımları, manevi düşüncelerin tamamı gelinlik seçimlerinin etkenlerindendir. Bu kadar çok etkenin var olması gelinlik tasarımlarında ve modellerinde de sonsuz kombinasyonlarla çeşitlilik sunar. İşlemeli kumaştan gelinlik seçimi de gelinlik tasarımlarının ana başlıklarından ve en çok tercih edilenlerden biridir. İşlemeli kumaşlar dendiğinde iki ayı türden bahsedebiliriz. Bazen kumaş kendinden işlemeli üretilir, bazen de pul, boncuk, taş veya kristaller ile sonradan işlemeli hale getirilir.

Neden İşlemeli Kumaş?Sadelik dönem dönem birçok kıyafet modasına hâkim olsa da, gelinlik modasında büyük bir yer kaplamaz, kaplamamalı. Sadelik iyidir ama en özel günümüzde de beyaz masa örtüsü gibi durmaya ne gerek var değil mi? İşlemeli kumaştan gelinlik seçimi ölçülü bir şekilde yapılmışsa, aşırıya gidilmemişse eğer tüm bakışları üzerinize toplamaya kâfi gelecektir. Taş işlemeli veya kendinden işlemeli kumaşlar için, bölgesel tercihler yapmanız da mümkün, tamamını işlemeli tercih etmeniz de mümkün. Buradaki kararı verirken ne kadar ışıltılı olmak istediğiniz, düğün salonunun ışık ve dekor durumu gibi farklı etkenleri de göz ardı etmemelisiniz. İllaki sadelik isteyen kadınlar bile, sadece kol veya yaka bölgelerinde tercih edecekleri küçük işlemelerle orantılı bir gelinlik sahibi olabilirler.İşlemeli Kumaştan Gelinlik Seçimi Nasıl YapılırNelerden Kaçınmak Gerekir?İşlemeli kumaştan gelinlik seçimi yaparken elbette ki teraziyi elden bırakmamak ve ölçülü olmak gerekir. Bir kır düğünü yapıyorsanız komple işlemeli bir gelinlik ortamın ambiyansını bozabilir ve sizi huzursuz edebilir mesela. Yahut tarihi bir mekânda, bir otelde, fazlaca ışıltılı bir iç mekânda tamamen sade bir gelinlik sönük kalmanıza sebep olur. İşlemeli kumaşın dozajında düğün mekânı oldukça önemlidir. Diğer bir önemli konu da, vitrinde görüp bayıldığınız bir işlemeli kumaştan bir modeli vücut tipinizi hesaba katmadan almayın. Bedeni size uysa da yapısal olarak size uymayabilir. Örneğin ince belli değilseniz, bel bölgesindeki kumaş işlemeleri sizi olduğunuzdan kalın gösterir ki bunu hiç istemezsiniz.
Taş işlemeli veya kendinden işlemeli kumaşlar için, bölgesel tercihler yapmanız da mümkün, tamamını işlemeli tercih etmeniz de mümkün.PAYLAŞ
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

YORUMLAR
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI