Sayfa Yükleniyor...
Düğünde Açık Büfe Yemek Seçimi

Düğünde Açık Büfe Yemek Seçimi

Düğünlerde misafirlere sunulan menü tercihleri belirlenirken mekan ve düğünün tarzı ve elbette düğün bütçesi önemli rol oynamaktadır. Ne tür bir düğün düşünülüyorsa menü seçimi de bu yönde yapılmalıdır. Örneğin kır düğünü, havuz başında düğün ya da deniz kenarı seçeneklerinden biri tercih edildiğinde düğünde açık büfe yemek seçimi yapılabilir. Hareketli olan konuklar için doğru tercihlerin yapılması önemlidir. Kokteyl Masası Kiralama Böylelikle misafirler oturmadan seçimlerini yaparak yemek yiyebilirler. Bu tür açık büfe organizasyonlarında temanın önemi büyüktür ve konsepti yansıtması beklenir. Buna istinaden genel ambiyansın bu bütüne uygun biçimde tasarlanması son derece önemlidir.Açık Büfe Menüleri Nasıldır?Esnek davetli sayılarına uygun biçimde hazırlanan menüleri ile konuk sayısı ne kadar fazla olursa olsun ağırlamada problem olmaz. Bu tür organizasyonlarda davetliler oturabilirken ayakta da durabilir. Bu tür bir seçenek söz konusu olduğunda yemekler, ikramlar büyük masalarda bulunur ve herkes kendi tabağına servis yapar. Kuyruk oluşmaması içinse 100 kişilik servisin açılmış olmasına dikkat edilmesi gerekir. Düğünde açık büfe yemek seçimi tercihlerine bakıldığında 3 ayrı bölümde ikramların sunulduğu görülür. Her bölümde kullanılacak çatal ve bıçak gibi eşyalar bulunur ve soğuk yemeklerden başlanarak sıcaklara doğru geçiş yapılır. Ana yemek sonrasında ise meyve ve tatlı ikramları için ilgili bölüme doğru gidilmektedir.

Açık Büfe Menü İçerikleri Nasıldır?Konuklara özgürlük tanıyan açık büfe menüleri yemek öncesinde mini börekler, zeytinyağlı dolmalar, rizottolar, içli köfteler, karışık mevsim kızartmaları, salatalar gibi alternatiflerle davetlilere sunulur. Ana yemek bölümünde soslu et yemekleri, barbekü tarzı sunumlar et ya da balık ikram edilir. Yaş aralığına bağlı olarak bu bölümde pizza alanları da yer alır. Tatlı bölümünde her çeşit kurabiye, kek, donut, pasta, şerbetli tatlı gibi seçenekler bulunur. Düğünde açık büfe yemek seçimi yaparken diğer önemli detay ise içeceklerdir. Her bir konuk farklı tercihler yapabileceğinden türlü türlü içeceğin bulunmasında yarar vardır. Taze sıkılan meyve suları, şampanyalar veya konuklara özel seçkin alkoller tercihe göre açık büfede yer alabilir. İçeceklerin sunumu da tadı kadar önemlidir. Dekoratif stantlarda sunumu yapılan içecekler konuklardan tam puan alarak düğünün konseptine de ciddi avantaj sağlar.
Düğünlerde misafirlere sunulan menü tercihleri belirlenirken mekan ve düğünün tarzı önemli rol oynamaktadır. Ne tür bir düğün düşünülüyorsa menü seçimi de bu yönde yapılmalıdır.PAYLAŞ
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

YORUMLAR
Melike İşler 05.02.2019 21:20:36

Son zamanlarda yaygınlaşmaya başladı aslında gayet güzel oluyor. Çok başarılı ve güncel bir olmuş.

Düğün Trendy Düğün Trendy

Teşekkürler Görüşünüz İçin

düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI