Sayfa Yükleniyor...
Kına Gecesi Şarkıları

Kına Gecesi Şarkıları

Kına gecesi şarkıları, kına gecesi eğlencelerinde şüphesiz ki damgasını vuran ve eğlencenin nabzını tutan şarkılardır. Türk geleneklerinde genellikle geline kına yakılırken “yüksek yüksek tepelere” şarkısı söylense de geline kına yakıldıktan sonra hareketli oyun havalarıyla adeta eğlencenin zirvesine çıkılıyor. Kına gecelerinde çıkış müzikleri ağır ve romantik olurken aynı zamanda hüzünlü bir havada taşıyor. Bu müziklerle gelini ağlatmak amaçlansa da sonrasında hareketli müziklerle bu hüzünlü ambiyans zaman geçmeden dağıtılır. Bizler de bu yazımızda kına gecenizde tercih edebileceğiniz kına gecesi şarkılarını sizler için derledik.Hareketli Kına Gecesi ŞarkılarıKına gecesi şarkıları elbette sadece hüzünlü ve ağır şarkılardan ibaret değildir. Sadece geline kına yakılırken ağır, hüzünlü ve ağlatmaya yönelik şarkılar çalınsa da sonrasında hareketli, eğlenmeye dayalı şarkılar tercih ediliyor. Kına gecenizde eğer siz de hareketli ve eğlencenin zirvesine çıkacağınız şarkılar arıyorsanız bu yazımız tam da size göre!

Çiftetelli

Damat halayı

Ya el elil – mezdeke,

Şinanay – Sezen Aksu

A be kaynana – Taylan

Kına gecesi – Yeşim Salkım

Kına – Berna Tan

Bu şarkı listesi kına gecenizde çalabileceğiniz hareketli ve ambiyansınıza uyum sağlayarak hem sizin hem de davetlilerinizin eğlenebileceği şarkılardır. Dilerseniz zevkinize göre hareketli pop müzikleri de kına gecenizde tercih edebilirsiniz.

Kına Gecesi Çıkış ŞarkılarıKına gecesi eğlencesinin gelin ve damadın piste çıkması ile başlayacağını düşündüğümüzde elbette çıkış şarkısına da ihtiyacınız olacaktır. Kına gecenizde çıkış şarkınız olarak eğer varsa eşinizle size ait olan şarkınızı tercih edebilirsiniz. Kına gecenizde çıkış şarkısı olarak kafanızda herhangi bir özel şarkınız yoksa romantik şarkılardan seçim yaparak ilk dansınızı yapabilirsiniz. Romantik bir çıkış şarkısı ile kına gecenizde damat ile çıkış yapabilir ve tüm gözleri üzerinize çekerek ilk dansınızı yapabilirsiniz. Bazı yörelerde kına gecesine damadın katılımı daha geç saatlerde gerçekleşir . Eğer kına gecesine tek giriş yapacaksanız Yeşim Salkımın Haydi Kızlar Kalkın Göbek Atmaya Şarkısı enerjik bir başlangıç yapmanızı sağlayacaktır.

Kına Gecesi Müzikleri 2018İster geleneksel ister modern bir bakış açısına sahip olun kına gecelerinin hayatımızda vazgeçilmez bir yeri var. 2018 yılında kına gecelerinde en çok çalınan şarkıları sizin için listeledik.

Berna Tan - Kına

Delilo-Delilo

Misket (Farfara)

Dımıdım Dımıdım

Kınayı Getir Aney

Bursa Çiftetellisi

Hey Onbeşli

Halkalı Şeker

Tiridine Bandım

Fidayda
Kına gecesi şarkıları, kına gecesi eğlencelerinde şüphesiz ki damgasını vuran ve eğlencenin nabzını tutan şarkılardır. Türk geleneklerinde genellikle geline kına yakılırken “yüksek yüksek tepelere” şarkısı söylense de geline kına yakıldıktan sonra hareketli oyun havalarıyla adeta eğlencenin zirvesine çıkılıyor.PAYLAŞ
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

YORUMLAR
Sena Türker 16.04.2019 13:04:33

Gayet başarılı bi yazı olmuş özellikle şarkı sıralamalarına bayıldım açtık oynuyoruz arkadaşlarla şuan teşekkürler :)

serdar tetik 10.02.2019 17:07:57

gerçekten harika bir yazı olmuş müzikler beğenilir çok güzel.herkesin aradığı ama ulaşamadığı bilgiler olmuş faydalı

Düğün Trendy Düğün Trendy

Beğenmenize Sevindik Teşekkürler.

Yasir 31.01.2019 14:35:03

Aranan bir paylaşım olmuş..gerçekten güzel olmuş.teşekkürler.

Düğün Trendy Düğün Trendy

Rica ederiz bizi takip etmeye devam edin

barisgecmen 24.01.2019 19:07:11

Gerçekten çok güzel herkese tavsiye ediyorum.

Düğün Trendy Düğün Trendy

Sağolun Barış Bey :)

düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI