Sayfa Yükleniyor...
FİT VE GENÇ GÖRÜNÜMLÜ GELİNLER
FİT VE GENÇ GÖRÜNÜMLÜ GELİNLER
FİT VE GENÇ GÖRÜNÜMLÜ GELİNLER
FİT VE GENÇ GÖRÜNÜMLÜ GELİNLER
DR. BİRGÜL ALTINTÜRK

FİT VE GENÇ GÖRÜNÜMLÜ GELİNLER

DR. BİRGÜL ALTINTÜRK

Düğün Estetiği her yaş grubunu kapsıyor .Bu sebeple düğün estetiği kapsamında yapılacak estetik girişimlerinin içeriği yaş grubuna göre çeşitlilik gösterir.
Dr Birgül Altuntürk düğün estetiği hakkında çok önemli bilgileri siz okurlara aktardı .
Düğünden önce yapılması gereken tüm bakımlar
Daha fit ve daha güzel nasıl olunur? 20`li yaşlardan 40`lı yaşlara kadar gelinler.

20 YAŞ GELİNLERİ
Örneğin 20’li yaşlarda sadece dudak dolgusu yetebilecekken daha ileri dönemlerde küçük askı işlemleri dolgu veya göz altı ışık dolgusuna varan geniş yelpazede işlemler yapılabiliyor.
Yirmili yaşlarda ki gelinlere düğünden 15 gün önce Somon Dna`sı ve peeling işlemleri ile daha sağlıklı ve taze bir cilt ile düğüne hazırlıyoruz.
Dudak dolgusu, Botox , Prp , Somon Dna`sı ,Gençlik Aşısı , için evlilik töreninden 10 gün öncesi yapılması uygun oluyor .

30`lu YAŞLARDA EVLENENLER
30’lu yaşlardaki gelin adaylarında ise daha çok mimik çizgileri ve ciltte güneşin inceltici etkisine bağlı lekelenmeler, burundan dudağa inen mimik çizgilerinde derinleşmeler başlıyor. Mimik çizgilerinin derinleşmesini önlemek ve özellikle kaş kuyruğunu kaldırmak için yapılabilecek işlem ise botox. Botox’un etkileri 7 gün sonra görülmeye başladığından 30’lu yaşlardaki gelin adaylarının 10 gün öncesinde uygulama yaptırması öneriliyor.

HER YAŞTAN ZAYIF VE FİT GELİNLER
Dr. Birgül Altuntürk gelin adaylarında diğer bir probleminin de gelinlik içinde zayıf ve fit görünmek olduğunu bunun içinde ameliyatsız MLS tekniğini kullandıklarını söyledi .

MLS İle FİT GELİNLER
Açılım olarak Morpholiposculpture yani ‘Ameliyatsız Liposuction’diye tanımlanır. Bölgesel yağlanma ve selülit tedavisinde Fransa’da on Türkiyede dokuz yıldır uygulanan sistemlerden biridir.

MLS NASIL BİR İŞLEMDİR?
MLS bir dizi işlemlerin bütünleşmiş adıdır. Biz MLS uygulamasında birbirini takipeden 2 veya 3 türlü tedavi yapıyoruz. Sistem üç adımda ilerliyor.

İŞLEM: MLS’in özel bir parçası olan Analizs istemi ile hedef yağ dokusunun özelliklerini ve boyutlarını ölçüyoruz. Analiz sonucunda hedef yağ dokusunun hangi formülle, kaç defa ve nasıl bir tedaviye ihtiyacı olduğunu belirliyoruz.

İŞLEM: Enjeksiyon işlemi; Sonuç üreten ana işlem olup bu işlemde analiz sonucundaki formüle göre hazırlanmış sıvı (hipoosmolar sıvı) karışımını lokal anestezik bir madde ile karıştırıp hedef yağ dokusu içine ağrısız ve acısız bir şekilde enjekte ediyoruz. İçerisi hipoosmolar sıvı ile şişirilmiş yağ dokusunun üstüne dışarıdan ultrasound pedleri bağlayarak, yüksek doz ses dalgaları ile yağ hücrelerinin patlamasını sağlıyoruz.

İŞLEM: Patlatıp sıvı hale getirilmiş yağ dokusunun vücut tanatılımını sağlayan Lenfatik Drenaj sistemi ile lenf drenajı yapıyoruz. En son olarak da Manyetoterapi ve İnfraruj battaniyesi ile o bölgenin sıkılaşıp, düzleşmesini sağlıyoruz.

40`lı YAŞLARIN GELİNLERİ
Dr Birgül Altuntürk “40’lı yaşlarda gelin adaylarında özellikle göz altı çukurlaşmalar ve yanakta sarkma belirtileri olabiliyor. Bu durumda askı ile yanak ve şakak bölgesinin gerilmesi ve göz altına ışık dolgusu yapılabiliyor. Bu tür uygulama için 20 günlük toparlanma süreci gerekiyor.

SCARLETLE GENÇ GELİN GÖRÜNMEK
Scarlet Fraksiyonel Radyo Frekans Sistemi (Ameliyatsız Yüz Gençleştirme)
Radyofrekans sistemleri uzun zamandan beri cilt yapısını düzenleme amaçlı olarak kullanılmaktadır.
Aslına bakılırsa tıpta kullanılan bir çok cihaz elektromanyetik dalgalar kullanarak iş görmektedir, bunlara çeşitli lazerler, röntgen ve MR sistemleri, koterler örnek olarak verilebilir.
Günlük hayatta da cep telefonları, mikradalga fırınlar, televizyon, telegraf vs. hep elektromanyetik dalgalar ile çalışır ve yayarlar.
Bu dalgaların ciltteki en önemli etkisi ısı oluşturmaktır. Bu etkiyi oluşturabilmek için radyofrekans dalgalarını kullanan cihazların arasındaki fark, dalgaların cilde veriliş yolu ile ilgilidir. Kimi cihaz cildin üzerinden etki etmeye çalışırken kimisi de iğneler aracılığı ile dalgaların doğrudan cilt içerisinde yayılmasını sağlarlar. SCARLET, 25 adet iğnesi aracılığı ile 3,5 mm cilt derinliğine kadar nazikçe ve yavaşça inerek radyofrekans enerjisinin doğrudan hedef dokuya verilmesini sağlar. İşlem, SCARLET’in muadillerine kıyasla neredeyse ağrısızdır ve sadece krem ile yapılan anestezi yeterli olmaktadır. İğneler, tüm gövdeleri boyunca enerji yaydıklarından kanama da olmamaktadır. Saniyede 100 – 800 ms titreşim veren 2 MHz’lik teknolojisiyle epidermis ve dermisteki sorunlara aynı anda etki edebilmektedir. Tek bir seansta ciltte total bakım yapabilir.

Verilen ısının etkisiyle kollajen lifler uyarılır ve kollajen ağsı yapıda kopmalar sağlanır. Bu kopma noktalarında kollajen lifler tomurcuklanarak yeni liflerin oluşumu sağlanır. Böylece kollajen miktarında artış meydana gelir. Diğer yandan iğnelerin oluşturduğu fiziksel etki, cilt yüzeyini uyararak doğal iyileşme sürecini başlatır.
Anti-aging amaçlı olarak lifting (cilt germe), elastikiyet kazandırmak ve kırışıklık azaltmaktan başka, yara izi (akne, kesi izi, çatlak, keloid), genişlemiş gözenek, pigmente lezyon ve yüz telenjiektazilerinde kullanılan SCARLET, kimyasal kullanılmadığından yan etki oluşturmaz, tüm yaş gruplarına uygulanabilir, morarma ve kanama oluşturmaz. Oluşan cilt kızarıklığı sadece birkaç saat içerisinde kaybolur. PRP ile kombine uygulamalar, her iki işlemin sinerjik etkisi sayesinde başarıyı artırabilir. Düşük radyofrekans kullanılarak saçlı deriye yapılan uygulamalar saç gelişimini olumlu yönde etkileyebilir.

ALTIN İPLİK İLE YÜZ GERME
Cildimizin geçen yıllara yenik düşmesi kaçınılmaz bir durum!. Zaman ilerledikça yüz ve boyun bölgesi başta olmak üzere tüm vücudumuzda sarkmalar ve gevşemeler oluşur. Bunun temel nedeni ise kollajen ve elastin liflerinin eskisi gibi gergin olmamasıdır.Bunun yanı sıra artık 40`lı yaşlardan önce de ciltte sarkmalar ve gevşemeler oluşan bir çok hasta bize başvurmaktadır . Düzensiz beslenme, çok solariuma girme ,aniden hızlı kilo alıp hızlı kilo verme ve alkol ve sigara kullanımına bağlı erken yaşlanma belirtilerine çok sık rastlamaktayız .

ESTETİKTE İPLİK KULLANIMININ TARİHİ
Çin’de çok eski zamanlardan beri “yaralı bölge”lerin tedavisi amacıyla YÜN İPLİK lerin kullanıldığını biliyoruz.

ALTIN İPLİK NEDİR?
Hücre yenileyici olan Altın İplik ile Yüz Germe uygulaması; CİLDİN ELASTİKİYETİNİ ARTTIRMAK ve CİLT TONUNU GELİŞTİRMEK için kullanılır. Saç kılından dahi ince olan altın ipliklerin uygulanmasından sonra uygulanan bölge hatlarında sıkılaşma, yenilenme ve beyazlaşma sağlanır.
Doku eşdeğerindeki bu iplikler, uygulamadan sonra vücut tarafından 180 -240 gün içinde emilerek kaybolurlar.
İple ameliyatsız yüz germede, Polydioxanone (PDO) ve polyglycolic acid (PGA) gibi antimikrobik özellikli ve işlemden bir süre sonra cilt tarafından emilen iplikler kullanılır. Altın iplikte ayrıca iplikler altınla kaplıdır. Altın dokunun dolaşımını artırarak daha fazla cilt yenilemesi sağlar.
Aslında Altın iplikler özellikle KALP AMELİYATLARINDA kullanılan TIBBİ DİKİŞİ İPLİĞİdir.
Altın iplik, iplikle yüz asma veya germe olarak adlandırılan tüm yöntemler bir birinin aynısı olan ameliyatsız yüz germe işlemleridir. Burada kullanılan iplikler yıllardır cerrahi uygulamalarda kullanılan ipliklerdir. Bu yüzden güvenilirdirler. Cilt altına konan iplikler cildi asarak, cildi yenileyerek cilt sarkması ve kırışıklık tedavisinde etkili olmaktadır.

ALTIN İPLİK NASIL ETKİ GÖSTERİR?
Altın iplikler, yaşlanmış ve sarkmış dokuya yerleştirildiğinde, kan dolaşımı ve metabolizmayı hızlandırarak doku iskeletini-ana hatlarını oluşturan KOLLAJENİN YAPILANMASINI SAĞLAR.
Altın iplik sadece uygulandığı alanda etkisini gösterir. Cerrahi müdahaleye gerek kalmadan dokunun elastikiyetini ve şeklini düzeltici etkiye sahiptir.
Cilt altına konan iplikler cildi asarak, cildi yenileyerek cilt sarkması ve kırışıklık tedavisinde etkili olmaktadır.
Cilt altına konan iplikler ciltte onarılma sürecini tetikler. Kollajen, elastik lifler ve dolaşımın artışı ile ciltte sıkılaşma gerçekleşir ve cilt toparlar. Cilt içinde mekanik bir destek görevi gören iplikler ortalama 180 günde erir. Ancak bu esnada cilt kendini yenilemiş olur. İplik sonuçları genç ciltlerde daha iyi ortaya çıkar. Yüz daha ince ve hatlar daha oturmuş gözükür.

ALTIN İPLİK KİMLERE UYGULANABİLİR?
Yüz sarkması, vücut sarkması ve kırışıklık şikayeti olanlar altın iplik yaptırabilir. Altın iplik başlıca yüz ve boyunda kullanılır. Üst kol sarmaları, iç bacak, karın ve kalça bölgesinde tercih edilebilir. Burun-yanak çizgisi, yanak sarkması, çene sarkması, gıdı, kaş düşüklüğü ve boyun çizgilerini giderebilir.

UYGULAMA NE KADAR SÜRER?
Uygulama süresi bölgesine göre 5-45 dakika arasında değişir.

AĞRILI BİR İŞLEM MİDİR?
Uygulama yapılacak alana öncesinde anestezi uygulanırsa işlem ağrısız şekilde bitirilir. İşlem sonrası makyaj yapılabilir ve gündelik-sosyal faaliyetlerine devam edebilir. Bu yöntem ameliyat gibi bir uygulama olmadığından, uygulamadan hemen sonra denize girmek, güneşlenmek ya da banyo yapmak mümkün olsada tavsiye edilen aynı gün bunları yapmamaktır.

ALTIN İPLİK UYGULAMASINDAN SONRA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ŞEYLER NELERDİR?
Altın iplik uygulama sonrası gün boyu buz uygulaması yapmak ödem ve morluğu azaltır. Meydana gelen morluğu azaltmak için morluk azaltan kremler kullanılabilir.
İşlemin yarattığı ödem ve morluk iş ve sosyal hayatı etkileyecek seviyede değildir. İşlem sonrası gelişen morluk kapatıcı makyaj malzemeleri ile kapatılabilir.

ETKİSİ NE ZAMAN ORTAYA ÇIKAR?
İstenilen sağlıklı gergin görünümü uygulamadan hemen sonra farkedilir olmakla birlikte, en iyi görünüm 4. Haftadan sonra çok daha net bir şekilde ortaya çıkar.
Altın İplik uygulmasının sonuçları yaklaşık 2 haftada ortaya çıkmaya başlar. Asıl sonuçlar cilt yenilenmesi devam ettiği için 2-3 ay sonra görülmeye başlanır.

ETKİ SÜRESİ NE KADARDIR?
Uygulamadan sonraki iki hafta içinde kollajen üretiminin artışına bağlı olarak; elastikiyet artar, kırışıklıklar iyileşir ve ciltte beyazlanma oluşur. Etkinlik süresi yaklaşık 2 yıldır.

YAN ETKİSİ VARMIDIR?
Yan etkisi yoktur. İplikler tek kullanımlık steril enjektörler vasıtasıyla yerleştirildiğinden, enfeksiyon riski yoktur.
Altın iplik yönteminde kullanılan iplikler yıllardır cerrahi uygulamalarda kullanılan ipliklerdir. Bu yüzden güvenilirdirler. İşlemden sonra morluk ve ödem gelişebilir. Bazı hastalar gerginlik veya doluluk hissi duyabilirler. Bu tür şikayetler birkaç günde geriler.

HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR ?
Tüm yüz ve vücuda, göz çevresine, çene, alın, boyun, ağız kenarı, kol,bacak,karın,meme ve kalça bölgesine uygulanır.

Tüm gelinlere mutluluklar dileriz .

PAYLAŞ
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI