Sayfa Yükleniyor...
İdeal Evlilik İçin Öneriler

İdeal Evlilik İçin Öneriler

Sevdiğiniz kişi ile evlenmek her çiftin haylinde var olan bir gerçektir. Evlenmeden önce her birey evlilikten beklentileri üzerine hayaller kurar ve evlendikten sonra o hayalin gerçekleşmesini bekler. Ama bazı evlilikler hayal edildiği gibi çıkmayınca hayal kırıklıklar başlar. Aynı zaman da geçimsizlik diye sorunları büyütürler. Bu doğru olan bir tutum ve davranış değildir. Her bireyin hayalinde ki evlilik hayali farklıdır. Bu Hayallar ve düşünceler paylaşılırsa çiftler arasında ortak bir karar ve saygı ile bazı düşünceleri kabul etme durumu gerçekleşecektir. Bu nedenle size yaşadığım 12 yıllık evlilik tecrübelerim ve yaptığım araştırmalar doğrultusunda birkaç ideal evlilik için öneriler sunacağım. Yalnız şunu hiç unutmayın mükemmel evlilik ve hatasız olan kişi diye bir şey yoktur. Hepimiz insanız ve herkesin küçük büyük hataları mutlaka vardır ve olacaktır.



İdeal Evlilik Nasıl Olur?



Öncelikle kabul etmeniz gereken eşiniz ile farklı zevk ve karakterde olduğunuzdur. Siz dışarıda eğlenirken dinlenmeyi tercih ederken eşiniz evde TV karşısında çayı ve cipsi ile dinlenmeyi tercih ediyor olabilir. Bu durum için ne siz ne de eşiniz hatalıdır. Çünkü ikinizin de dinlenme, eğlenme anlayışı farklıdır. Bu durum için orta yol bulmak ve zaman zaman evde zaman zaman dışarıda zaman geçirerek ikiniz içinde doğru olan tercihi yapmanız en doğru çözüm yolu olacaktır. Her evlilikte kavgalar ve zıtlaşmalar olacaktır. Ama evliliğinizde iki arkadaş gibi olmayı ihmal etmeyin. Birbirinize olan saygı ve sevginizi kaybetmeyin. Evliliğin en sağlam direği eşlerin birbirine duyacağı saygı ve sevgidir. Her zaman eşinize karşı dürüst olun. Evliliğinize yalan katmayın. Birbiriniz mutu edecek seni seviyorum, benim için çok değerlisin gibi güzel sözler söyleyin. Size ideal evlilik için öneriler anlatırken hayatınızı gözden geçirin. Kendinizin ne hataları olduğunu düşünün.



İdeal Evlilik İçin Nelere Dikkat Edilmeli?



Evlenen çiftlerde yaşanan en büyük sorun iletişimsizlik olmaktadır. Çiftler birbirlerine duygularını anlatamıyor ve hatta baş başa kalıp da sorunlarını konuşacak zaman bulamıyorlar. Bu durum en başta çözülmesi gereken sorun arasında yer almaktadır. Eşininizle ideal evlilik için öneriler almak istiyorsanız ilk yapmanız gereken çocuğunuz olsa bile sadece ikiniz için zaman ayırmaya alışmanız gerekmektedir. Bir çaya çıkın, yürüyüş yapın, sinemaya gidin, yemeğe çıkın ama mutlaka sadece ikinizin yapacağı bir aktivitede bulunun. Bu evliğiniz için önemlidir. Çünkü yaşam mücadelesi içinde geçinmek için koşuştururken kendinizi ve eşinizi unutuyorsunuz. Özellikle bayanlarımızın çocuğu olduktan sonra tüm ilgiyi ve zamanı çocuk alıyor. Anneliğin getirdiği sorumluluktan kaçın demiyorum ama sizin ve eşinizin de ilgiye ihtiyacı var. Bu nedenle bazı günleri sadece ikinize ayırın.



evlilik için öneriler



İdeal Evlilikte Söylenmemesi Gerekenler



Evliliğiniz süresince eşinize söylememeniz gereken sözlerin başında kişiliğine ve karakterine hakaret etmeyin. Özellikle kadınlar bazı durumları affetseler de neyi affettiklerini asla unutmazlar. Kin tutmayın. Birbirinizin ailesi hakkında kırıcı ve hakaret edici konuşmayın. Siz evlenirken eşiniz ailesi ile de evlendiğinizi unutmayın. Bu nedenle ideal evlilik için öneriler almak kolay uygulamak zordur ama sabırlı olun. Eşiniz ile konuşurken senin paran benim param gibi cümleler sarf etmeyin. Evlilikte sen ben diye bir kavram yoktur. Onun yerine biz diye cümleler kurun. Artık siz bir bütünsünüz. Bir evde yaşanılan hayat tektir. Tartışmalarınızda biriniz mutlaka sessiz kalın. Demir demire çarpınca, önce ses sonra kıvılcım gelir. İkinizde demir olmayın biriniz yastık olun. En kırıcı ve dönüşü olmayan sözler tartışma esnasında sarf edilir. Bu durumdan kaçının. Tüm bu önerilerin dışında bir uzmanın görüşlerine göz atmak isterseniz https://duguntrendy.com/evlilikte-uyum-nasil-yakalanir-1053 linkinden Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi Uzmanlarından Dr. Selin Baran evlilikte uyum nasıl yakalanır yazısına göz atmadan siteden çıkmayın.



PAYLAŞ
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

YORUMLAR
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI