Sayfa Yükleniyor...

Gelin Saçı Modelleri

Gelin Saçı Modeline Karar Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birbirinden farklı gelin saçı modelleri arasında kendinize en uygun olanı seçebilmek için dikkat etmeniz gereken konular var. Bunların başında da yüz şekline, gelinlik modeline, saç tipine ve mekana uygunluk geliyor. Bütün olarak şık bir görüntü sergilemek için saç modelinizi bu saydığımız konulara uygun şekilde seçmelisiniz. Gelin topuzu kadınların düğünlerinde en çok tercih ettikleri modellerden biridir ve her yüz şekline uygun seçenekleri vardır. Açık bırakılan saçlar ise en çok oval yüz şekline sahip olan gelinlere yakışır. Toplu saç tercihi yapmak isteyenlerin en şık seçeneklerinden biri olan atkuyruğu da en çok oval yüz tipine yakışır. Ayrıca atkuyruğu için kusursuz bir alna da sahip olmanız gerekir. Yuvarlak yüz tipine sahip olan kadınlar saçlarını tepeden atkuyruğu, kalp şekline sahip olanlar kahküllü atkuyruğu ve oval yüz tipine sahip olanlar da sıkı atkuyruğu modellerini seçmelidir. Son yılların trendlerinden olan örgülü saç modelleri ise joker olarak adlandırılabilir. Her yüz şekline ve her modele örgüler ilave edilerek şık görüntü elde edilebilir.

Gelinlik Modeline Uygun Saç Stilleri

Her gelinlik modelini saç stili farklıdır. En ufak detaylar bile hayal ettiğiniz şık görünümü bozabilir. O yüzden de aldığınız gelinliğin özellikle yaka bölümüne göre saç modelinize karar verirseniz hayallerinizi gerçekleştirmiş olursunuz. Straplez gelinlikler için ideal olan tepeden, dağınık ve ense topuzları ile açık dalgalı saçlardır. Kayık yaka gelinliklerde saçlar mutlaka toplanmalı, bisiklet yakada ise dağınık ve şık topuzlar tercih edilmelidir. V yaka gelinliklerde saçlar açık da bırakılabilir topuz da yaptırılabilir. Hakim yaka gelinliklerin ideal saçı ise kesinlikle toplu modellerdir. Tek omuzlu gelinlik tercih edildiğinde saç konusunda özgür oluyorsunuz, hem açık hem de toplu saç modelleri bu gelinliklerde şıklığı tamamlıyor. İllüzyon yakaların saçı ise dağınık topuzlar.

Yüz Şekline Göre Makyaj Modelleri

Konu makyaj olduğunda da en çok dikkat edilmesi gereken şey yüz şekli oluyor. Gelin makyajı konusunda en şanslı olanlar oval yüz şekline sahip olanlardır, istedikleri modeli uygulayabilirler. Yuvarlak yüz şeklinin makyajındaysa çene ve elmacık kemikleri belirginleştirilmelidir. Kare yüz şeklinde kontürlü makyaj, dikdörtgende ise makyajın genelinde hep yatay çizgiler kullanılmalıdır. Detaylı bilgi edinmek için de saç ve makyaj galerimizde bulunan örnekleri inceleyebilirsiniz.

düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI