Sayfa Yükleniyor...
Sade Gelin Makyajı  Nasıl Yapılır

Sade Gelin Makyajı Nasıl Yapılır

Muhteşem bir gelin olmak için muhteşem görünmek, muhteşem görünmek de gelinin yüzüne doğru stil makyajın uygulanmasıyla alakalıdır. Gelinin yüz şekli, düğünün yapılacağı mekân ve mevsim, gelinliğin modeli hepsi ama hepsi yapılacak makyajın tarzını belirler. Gelin denilince herkesin hayalinde bir prenses kadar güzel ve zarif bayan canlanır. Bu tarz bir gelinin düğününde gerçekleşmesi için makyajının doğala yakın sade olması gerekir. Gören herkesin gelinin sadeliğinden kaynaklı güzelliğinden konuşturacak tarzda olmalıdır. Gelin makyajı denildiğinde ülkemizde ve dünyada aslında sade bir makyaj algılanır. Sade gelin makyajı yapımının incelikleri nelerdir, böyle bir makyaj nasıl yapılır? Sade makyaj içi çok kalın ve koyu fondötenler yerine doğal ve ten rengi örtücüler ve krem, şeftali, pembe tonları tercih edilebilir.

Sade Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?Abartılı makyajı sevmiyor veya kendine yakıştırmayan gelinler, kır ve kumsal düğünü yapacak olan adaylar için özellikle tavsiye edilen doğal görünümlü sade makyajdır. Düğünlerin yapılacağı yerle makyajın birbirini tamamlaması kuralı düşünülürse kırda kumsalda bu daha bir önemlidir. Sade gelin makyajı yapımının incelikleri arasında kesinlikle ten rengine birebir uyumlu soft renklerin makyajda muhakkak bulunmasıdır. Dudakta, yanakta, gözde hangisi ne kadar kullanılacak bunu iyi bilen kişiye kendini teslim etmek büyük önem taşımaktadır. Bu makyajda dudaklar biraz geri planda kalmalıdır. Ruj renginin nude tonda yapılması, allığı doğal görünümü yakalaması için elmacık kemiklerine, alnına, burun ucuna hafif bir fırça ile uygulandığında harika bir görüntü ortaya çıkacaktır.Sade Gelin Makyajı Nasıl Yapılır

Sade Göz MakyajıSade gelin makyajının yapımının incelikleri arasında göz makyajı bir adım öne çıkmaktadır. Göz makyajında pembe tonlarda far, kahve tonlarda eyeliner, güçlü bir rimel uygulaması yapıldığında gözler biraz daha öne çıkacak ve dikkat çekecektir. Sade olmak dikkat çekici olmamak anlamına gelmemektedir. Toprak rengi, uçuk pembe gibi soft renkler doğru yerlerde ve doğru şekilde uygulanırsa yeterince çekici olacaktır. Göz kapağını pembe gibi ten rengine yakın bir renkle boyadıktan sonra kaşın altı da kemik rengine yakın renkle boyanır. Bu aydınlık meydana getiren renk göz kapağına da hafifçe uygulanabilir. Siyahla kahverengi karıştırılarak sürülen eyeliner buğulu gözükmek için hafiften dağıtılır. Kızıl kahve krem eyelinerle üst göz kapanın iç kısmı derin bakışlara sahip olmak için boyanarak sade makyaj bitirilir.
Abartılı makyajı sevmiyor veya kendine yakıştırmayan gelinler, kır ve kumsal düğünü yapacak olan adaylar için özellikle tavsiye edilen doğal görünümlü sade makyajdır.PAYLAŞ
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

YORUMLAR
Sena Türker 16.04.2019 13:06:59

Gerçekten çok önemli bir konu bazı düğünlerde gelinler o kadar abartıyorlar ki makyajı makyaj gidince adam bir şaşırıyor afallıyor ellerinize sağlık çok güzel bir yazı olmuş.

düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI