Sayfa Yükleniyor...
İyi Bir Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

İyi Bir Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

Gelinliğinizin ve düğününüzün yapılacağı alana uygun saç ve makyaj tasarımı da bir bütünlük göstermeli ve düğünün teması ile uygun bir görünüm elde edilmelidir. Gelin makyajı nasıl olmalı ve gelin makyajı tercihinde dikkat edilmesi gerekenler konusunda gelin adayları dikkat etmelidir.

Gelin Makyajı SeçenekleriGelinlerin yüz şekline ve seçtikleri konsepte göre tercih edebilecekleri makyaj türleri arasında buğulu gelin makyajı bulunmaktadır. Net renk tonları ve belirgin dudak makyajı yerine gözlerinizde buğulu bir görünümü sağlayacak ve dudaklarınızın daha silik algılanmasına etki edecek makyaj türlerinden biri olan buğulu gelin makyajı özellikle renkli gözlere sahip olan gelin adaylarının çok daha gözlerinin ön plana çıkmasını sağlamaktadır. Dağınık bir saç şekli ile birlikte tercih edilebilecek bu makyaj türü asimetrik kesim gelinlikler ile kır düğünlerinde tercih edilebilecek gelin makyajı olabilir. Retro tarzı gelin makyajı ise dikkatlerin eyeliner ile gözlere çekilmesini sağlarken dudaklarında da dikkat çekici renklerin ortaya çıkması tercih edilmektedir. Retro tarzı makyaj da yüz olduğundan çok daha yapay görünmekte kaşlar kirpikler dudaklar ve gözler oldukça farklı algılanmaktadır. Retro tarzı makyaj genellikle eski zamanları çağrıştırmakta ve günümüzde en çok tercih edilen makyaj türleri arasında yerini almaktadır. Romantik ve daha klasik bir düğün arzu edenler için retro tarzı uygun bir makyaj türü olabilir.

İddialı gelin makyajı seçenekleri arasında simli, pullu göz makyajı daha doğrusu yüzün her yerinde dikkat çekecek ve abartılı makyajın olduğu makyaj türüdür. özellikle düğün gününde gelin olarak en önde olmak ve günlük görünümünüzden farklı bir görünüme sahip olmak istiyorsanız ve yapay görünüm sizin için sorun değilse yapacağınız iddialı gelin makyajı ile yüzünüzün ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. Ancak bu tarz makyaj yaptığınızda saçlarınızın geri planda kalmasına veya çok dikkat çekici ışıltılar ile süslememesini tercih edebilirsiniz. İddialı gelin makyajı genellikle ihtişamlı otellerde ve tarihi düğün mekanlarında kristal süslemeler ile dekore edilmiş alanlarda tercih edilebilmekte ve böylece konsepte uygun bir görünüm elde edilebilmektedir.Doğal görünümlü gelin makyajı ise son yıllarda tercih edilen en trend uygulamalardandır. Genellikle sade bir yüzde renksiz tonlarda dudak parlatıcı bir de ışıklandırılması gözlerde ise yalnızca ışıklandırmalar kullanılarak doğal bir görünüm korunmaktadır. Böylece sade gelin makyajı ile sade ve saf bir güzellik sergilemek isteyen gelin adayları ulaşmak istedikleri görünüme ulaşabilmektedirler. Doğal makyaj özellikle kır düğünleri için uygundur. Bahçe düğünlerinde veya evde yapılan nişan partilerinde özellikle de makyajdan hoşlanmayan gelinlerin tercihi haline gelebilir ve bu görünüme uygun olarak gelinlik de çok iddialı olmamakla birlikte daha sade ve klasik bir görünüme sahip olabilir.Makyaj Ve Yüz Şekli Uyumuİyi Bir Gelin Makyajı Nasıl OlmalıdırMakyaj ve Yüz Şekli UyumuGenel olarak profesyonel makyaj gerçekleştirilirken cilt tipine uygun ürünler tercih edilmeli ve yüz şekline uygun olacak gelin makyajı kullanılmalıdır. Yüz şekliniz uzun ise saç tasarımınız ile birlikte yüzünüzün kusurlarını örtecek tasarımlar tercih edilmelidir. Özellikle cildinizde olan kusurların kapanmasını sağlayan ve çok yuvarlak yüzlerin daha uzun ve karakteristik algılanmasına yardımcı olacak makyaj türleri ile kusurların kapanmasını ve yüzünüze sevmediğiniz alanların çok daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu nedenle küçük makyaj hileleri ve sizlere sağlanacak profesyonellerin yardımı ile muhteşem bir görünüme kavuşabilirsiniz. Allık tercihi ve allığı uygulama yeri yüzünüzün olduğundan daha farklı algılanması için ve elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarabilmek için kullanılabilecek en iyi yöntemdir. İdeal görünüme ulaşmanızı sağlayacak birçok makyaj tekniği bulunmaktadır. Özellikle gözlerinize uygulanacak makyaj yuvarlak gözlerinizi çok daha çekik hale getirerek ön plana çıkmasını sağlayabilir.
Net renk tonları ve belirgin dudak makyajı yerine gözlerinizde buğulu bir görünümü sağlayacak ve dudaklarınızın daha silik algılanmasına etki edecek makyaj türlerinden biri olan buğulu gelin makyajı özellikle renkli gözlere sahip olan gelin adaylarının çok daha gözlerinin ön plana çıkmasını sağlamaktadır.PAYLAŞ
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

YORUMLAR
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI