Sayfa Yükleniyor...
Smokin Seçmenin Püf Noktaları

Smokin Seçmenin Püf Noktaları

Şıklığın ve zarafetin timsali smokin… İngilizce bir kelime olan smokinin kısaca tarihinden bahsetmek istiyorum çünkü gerçekten ilginç bulduğum bir bilgiyi sizlerle paylaşacağım. Amerika’da sigara kullanımının yasak olduğu 19.yy da sigara odalarına giren kişiler üzerlerine tuxedo kumaşından yapılan özel ceketlerden giyerlerdi. Bu ceketlerde tuxedo kumaşının tercih edilmesinin belli nedenleri bulunmaktaydı. Bu sebepler arasında kapalı ortamlarda etrafa yayılan sigara ve yağ kokularını içine çekerek açık havada kokuyu dışına verecek şekilde tasarlanmış olmasıydı. Zamanla bu kıyafet türü şekliyle de erkeklerin tercihi olmuştur. Biraz da smokini tanıyıp bir prens gibi görünmek isteyen beylerimiz için smokin seçmenin püf noktalarını verelim.

Smokin NedirÖnce size smokin, siyah takım elbise ve frak arasındaki farkı söyleyeceğim. Çok basit. Smokin siyah takım elbisenin daha resmi versiyonudur. Frak ise smokinin de daha resmi versiyonudur. Frak erkeklerde zerafeti ön plana çıkaran bir kıyafet olarak görülmektedir. Klasik bir smokinin ceket yakaları, ceket düğmeleri, cep ağızları saten kaplı olur ve pantolonun yanlarında siyah saten şeritler bulunur. Ancak tabii ki her yıl smokinde de farklı stiller çıkmıyor değil. Hadi artık ver şu püf noktaları dediğinizi duyar gibiyim.Hadi bakalım smokin seçmenin püf noktaları nelermiş?
Kına Gecesi Gelenekleri, düğün geleneklerimizden belki de en eski ve en yaygın olarak karşımıza çıkan özelliklerindendir. Her yöreye göre değişebilmekte ve yüzyıllardır süregelmektedir. Evlenecek olan kızlar için düğün veya nikahtan genellikle bir gün önce gerçekleştirilen törendir.Smokin Seçmenin Püf NoktalarıSmokini takım elbiseden ayıran en büyük özellik ceket yakalarıdır. Bu aralar çok moda olan şal yaka hiç uç yapmadan dümdüz iner. Laf aramızda mezuniyet gecelerinin favorisidir. Kırlangıç yaka uçları yukarı doğru bakan yakadır ve gece için en uygunudur. Normal yaka ise bildiğimiz klasik takım elbise yakasıdır ama burada dikkat etmemiz gerekn önemli bir nokta var. Mutlaka parlak siyah bir kumaştan dikilmelidir. Smokin kesinlikle vücut hatlarınıza tam oturmalıdır. Darlık ve potluk yaptığında kötü bir izlenim verecektir. Pantolonumuzun da dar paça olmasına amman dikkat edelim. ve her zaman can alıcı bitişleri yapan aksesuarlar… Parlak ve siyah bir kol saati bu konuda size yardımcı olacaktır. Sizlere smokin seçmenin püf noktaları hakkında son bir tüyo. Yaz geceleri şık kutlamalarda beyaz ceketli siyah pantolonlu smokin kombiniyle dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.PAYLAŞ
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

YORUMLAR
Leyla Uğur 17.02.2019 13:08:26

Yeni evlenmiş biri olarak şuan çok pişmanım nedeni ise eşime takım alırken hiç araştırmadık ilk girdiğimiz yerden aldık diyebilirim ya bu erkekler neden böylee.

Düğün Trendy Düğün Trendy

ahaha maalesef erkek bireylerde bu konular pek önem arz etmiyor Leyla Hanım

düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI