Ülkelere Göre İlginç Düğün Adetleri

Ülkelere Göre İlginç Düğün Adetleri

Her ülkenin düğün konusunda farklı adetleri var. Hatta farklı ülkelerin düğünlerin izlemeye gittiğiniz da buda neymiş dediğiniz şaşırtıcı şeyler gelebilir. Kimi düğün adetleri ilginç olurken kimisi de insanların kafasında bir ömür kalabiliyor. Fakat Ülkelere göre ilginç düğün adeti konusunda merakınızı gidermeniz adına sizlere bilgiler sunuyoruz.

Türkiye`de Düğün Adeti


Ülkemizde gelin adeti konusunda hassas bir ülkedir. Özellikle gelini almaya kalkıştığımızda ise konvoy halinde gidilir. Yol boyunca da kornalar çalınır. Bu sayede yoldan geçenler olayı net bir şekilde anlamış olur.

Fransa`da Düğün Adeti


Gel gelelim fransa ülkesinde ki düğün adetine diyebiliriz. Düğün bittikten sonra damadın ve gelinin arkadaşları arta kalan içkileri bir çifte içirmeye başlarlar. Onların adetleri bu şekildedir. Bu oldukça ilginçtir.

İsveç Düğün Adeti


İsveçlilerde ilginç olan konulardan birisi de düğüne gelen bir kadın kesinlikle kırmızı renkte elbise giyemiyor. Kırmızı giymesi daha önce damatla bir olayının olduğunu simgeler. Bu durumda düğün anında istenmeyen olayların yaşanmasına neden olacaktır.

Polonya Düğün Adeti

İçinde R harfi geçen aylarda çiftler düğün yapar. Hatta bu aylarda çiftler, bir ömür daha mutlu olacaklarına inanır.

düğün adetleri

Danimarka Düğün Adeti


Danimarka`da şaşırtıcı gelecek düğün adetinden birisi de kesinlikle gelin kendi düğün kıyafetini dikemez. Eğer böyle bir şeye girişirse attığı her bir dikişin evlilikte göz yaşı dökeceği anlamına gelmesine neden olacaktır.

Almanya Düğün Adeti


Ülkelere göre düğün adeti farklılık göstermeye devam ediyor. Her ülkenin adetlerinin kendisine has olduğunu görebiliyoruz. Gel gelelim merak edilen bir başka yerlerden birisi olarak ise Almanya geliyor diyebiliriz. Almanya da Düğünden bir gece önceki eğlencede porselen eşyalar yere atılarak kutlanır. Gelin ve damadın görevi ise bu parçaları toplayarak temizlemesi gerekir.

Slovakya Düğün Adeti


Düğünden sonra davetliler cam eşyaları kırar. Aynı şekilde çiftlerde eşyaları temizlemek zorundadır.

Çek Cumhuriyeti Düğün Adeti


Evlenecek çift düğünde pasta yerine makarna çorbası yiyor. Hatta çiftler bunu birbirine yediriyor.

Macaristan Düğün Adeti


Macaristan ülkesinin düğünle ilgili adetlerine göz attığımız da ise burada önemli olan konulardan birisi de mutlaka düğünden önce gelini kaçırmanız gerekiyor. Damat gelini kaçırmaya çalışanlara karşı düğün gününde mücadele etmeye başlayacaktır.

Hindistan Düğün Adeti


Ülkelerin bakıldığında artık kendi kültürüne farklı olarak bir takım değişik adetlerinin yer aldığını söylememiz gerekiyor. Gel gelelim en çok merak edilen ülkelerden biri olarak ise karşımıza Hindistan çıkıyor diyebiliriz. Düğün adetine bakıldığında ise damat, süslenmiş bir at üzerindedir. Düğün zamanı gelip çattığında at üzerinde ki damat, de, şarkı, dans ve havai fişek gösterileriyle düğüne katılacaktır.

Finlandiya Düğün Adeti


Düğün öncesinde Finlandiya gelinler düğün saunası düzenler ve toplanırlar. Sauna da gelin annesi ve nedimeler bulunur.

İtalya Düğün Adeti


İtalya’nın adetinden birisi de gelin ve damadın düğünden sonra paylaşacağı yatağı, bekar iki kız yapar.

ilginç düğün adetleri

İspanya Düğün Adeti


Düğün adetinin merak edildiği ülkelerden biri olarak ise İspanya ülkesi yer alıyor diyebiliriz. İspanya da düğün kültürü incelendiğinde ise düğün günü geldiğinde hem gelin hem de damat birbirine arras adı verilen 14’er tane bozuk para verecektir. Bu durum gelecekte kazanacakları mal varlığını işaret etmeye neden olur.

Hollanda Düğün Adeti


Merasimde açılan ilk şampanyanın tıpası çiftin yastığının altına mutlaka koyuluyor. Bu durum onlara iyi bir cinsel yaşamı hayatına sunacakları anlamını teşkil ediyor.

Brezilya Düğün Adeti


Burada gelin buketi değil Aziz Antoni’nin biblosu gelin tarafından davetlilere atılır. Bu bibloyu kapan genç kızın bir sonraki evlenecek kişi olması da bu sayede beklenmiş olunur.


PAYLAŞ
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

YORUMLAR
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI