Sayfa Yükleniyor...
UZMANINDAN DÜĞÜN ÖNCESİ GELİNLERE TÜRBAN TASARIM VE MAKYAJ ÖNERİLERİ
UZMANINDAN DÜĞÜN ÖNCESİ GELİNLERE TÜRBAN TASARIM VE MAKYAJ ÖNERİLERİ
UZMANINDAN DÜĞÜN ÖNCESİ GELİNLERE TÜRBAN TASARIM VE MAKYAJ ÖNERİLERİ
UZMANINDAN DÜĞÜN ÖNCESİ GELİNLERE TÜRBAN TASARIM VE MAKYAJ ÖNERİLERİ
DERYA TETİK

UZMANINDAN DÜĞÜN ÖNCESİ GELİNLERE TÜRBAN TASARIM VE MAKYAJ ÖNERİLERİ

DERYA TETİK

Kadınlar her zaman güzel olmak ister. Ama düğün günü çok güzel olmak ister. Saçıyla, makyajıyla ışıl ışıl olmaktır hepsinin hayali. Hiçbir aksilik olmasın diye günler öncesinden plan yaparlar. Fakat önemli olan, plan kadar planda yer alan kişilerin uzmanlığıdır. İşte tam bu noktada, mutlak tercih edilen bir güzellik salonu var: Touch Güzellik Salonu. Tamamı alanında uzman bayanların hizmet verdiği salon, çalıştıkları her gelinle düğün heyecanını birlikte yaşıyor. Haftalar öncesinden görüşmeye başladıkları gelini etüd ediyor ve hazırlıklarını ona göre planlıyorlar. Birlikte çalıştıkları gelinlere verdikleri güven neticesinde de gelinler her zaman salondan muhteşem ayrılıyorlar. Sizin için bu özel salonun yöneticisi Derya Hanım’la görüştük ve uzmanından taze fikirler aldık. İşte önemli notlarımız…

Salonumuzda tamamı profesyonel 5 hanım personelle hizmet veriyoruz. Bu konuda farklıyız. Herkesin bir konuda uzmanlığı var. Saçtan cilde kadar birçok konuda hizmet veriyoruz. Ayrıca türban konusunda iddialıyız. Personelin tamamı bayan olduğu için türbanlı hanımlar tarafından özellikle tercih ediliyoruz. Salonumuzda erkek çalışanımız olmadığından hanımlar rahat hareket edip hazırlanabiliyorlar. Ayrıca profesyonel makyaj da yapıyoruz.

Gelin makyajı; gelinin gelinliğine, tarzına, düğünün yapıldığı yere göre değişir. Yani düğün kır düğünü mü, salon düğünü mü, gelinlik abartılı, taşlı mı yoksa sade bir gelinlik mi, bunlara göre makyaj konsepti belirlenir. Örneğin; kır düğünü yapacak bir geline abartılı, ağır bir makyaj yapamazsınız. Kendi tarzım doğala en yakın makyajdır. Gelinlerde o masumiyetin korunmasından yanayım.
Bu sene en çok fışkıran duvak denilen model revaçta olacak. Bu konuda bir ön hazırlık yapıyoruz. Gelinin aksesuarını yeterli bulmadıysak ya moda evinden destek alıyoruz ya da biz hazırlık yapıyoruz. Gelinlik incili mi, taşlı mı inceleyip, birlikte çalıştığımız arkadaşlara yaptırıyoruz. Ayrıca gelini, düğünden 15 gün önce kesinlikle görüyoruz. Gelinliğini inceliyoruz ve bunun üzerine 15 günlük bir çalışma yapıyoruz. Son güne kesinlikle bu işi bırakmıyoruz ki sonuç güzel olsun. Türbanlı gelin başında profesyonel bir salonuz.

Gelinlerin tarzını anlamak önemli. Bu noktada gelinlere beğendikleri makyaj fotoğraflarını getirmelerini söyleriz. Amacımız gelinin doğallık anlayışını bulmaktır. Acaba doğallık anlayışımız yakın mı, gelinin beğendiği makyaj hangi yüzde nasıl duruyor, ona bakıyoruz. Gelinin yüzünde nasıl durur, onu belirliyor ve çıkan sonuca göre gelini yönlendiriyoruz. Gelinin yüzüne, saçına, tenine hatta düğünün yapılacağı yere göre bir konsept oluşturuyoruz. Bu faktörleri göz ardı edersek, istenilen makyaj gelinde hoş durmayabilir. Makyaj aynı cilt olsa bile herkeste aynı olmaz. Makyaj bir sanattır bizim için. Örneğin; bir ressam aynı tabloyu ikinci kez çizemez. Makyaj da bunun gibidir. Düğün günü gelinlik giyildiğinde gelinin heyecanından etkilenen makyözün çıkaracağı iş benzeri olmayan bir iştir. Gelin adayları makyaj provası da isterler. Ancak prova yapılan günle, düğün günü yapılan makyaj daha farklı olacaktır. Çünkü o güne has bir heyecan vardır ve bu makyözü de etkiler.

Aslında gelin başındaki trend o seneye özgü bir şey değil. Yine düğün konsepti geçerli oluyor. Mesela; kır düğününde saçların salınmış olduğu modeller yapıyoruz. Helena saçları modeli uyguluyoruz. Uçuş uçuş, papatyalı taçların kullanıldığı modeller… Bu model bu yaz da uygulanacaktır, gelecek yaz da. Yani kır düğününde abartılı bir topuz yapamazsınız. Ama gelin çok ısrar ederse, tabi ki onu üzmeyiz.
Aslında gelinlerin klasik havadan çıkması gerek. Kalıplaşmış makyajlar ve saçlardan uzaklaşmalı. Çünkü gelin uzun süre o saçla vakit geçireceği için, bu ona eziyet olacaktır. Gelinler, saçıyla, makyajıyla ve gelinliğiyle rahat hareket etmelidir.

Gelin adayının düğünden 1 ay önce bize gelmesi gerekiyor. Gelini tanımamız açısından buna ihtiyaç duyuyoruz. Ama bazen gelinlerin vakti olmayabiliyor. İşleri sebebiyle gelemeyebiliyorlar. Böyle durumlarda da en az 10 gün önce gelmeliler. Çünkü bir tasarım ve hazırlık aşamamız var. Özellikle türbanlı gelinlerde bu süre çok önemli. Ayrıca düğünden 1 hafta önce de cilt bakımı yaptırmaları gerekiyor. Cildin düğüne kadar dinlenmesi için bu önemli. Hiçbir şeyi son dakikaya bırakmamak gerek.

PAYLAŞ
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI