Sayfa Yükleniyor...
Yuvarlak Yüz Tipi Nedir

Yuvarlak Yüz Tipi Nedir

Yuvarlak yüz tipi nedir sorusuna verilebilecek en basit cevap; daire şeklindeki yüz tipidir. Yuvarlak yüz şekline sahip olanların en belirgin özellikleri yüzlerinin uzunluğu ile genişliğinin neredeyse aynı olmasıdır. Yanaklar, bu yüz tipinde fazlaca belirgindir ve bu yüzden de elmacık kemikleri dikkat çekmez. Yuvarlak yüz tipi için yapılması gereken şey doğru dokunuşlarla oval yüz şekline yaklaştırılmasıdır. Bunu da en ideal hatları belirginleştirerek yapabilirsiniz. Yuvarlak yüz tipine sahip olanlar her zaman makyaj ve saç konusunda yüzünü daha uzun ve ince gösterecek modelleri tercih etmeliler.Yuvarlak Yüz İçin Makyaj ÖnerileriYuvarlak yüz için makyaj önerileri, bu yüz şekline sahip olan kadınların en çok ihtiyaç duyduğu tüyolardan biridir. Yapmanız gereken başlıca olay, yüzünüzü orantılayarak oval yüz şekline yaklaştırmanızdır, yuvarlak yüz için makyaj önerileri de bu doğrultuda hazırlanır. Makyajınıza başladığınızda yapmanız gereken ilk şey, çene ve elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek olacak. Yanaklarınızı gölgelerle daraltıp, tüm dikkati yüzünüzün orta bölümüne çekmelisiniz. Allığınızı da her zaman yanak çukurunuza sürün. Doğru gölgelendirmelerle hazırladığınız yüzünüzü uzun göstermek için de dikkati gözlerine ve dudaklarınıza çekmelisiniz. Gözlerinizi her zaman çekik bir yapıya dönüştürecek şekilde göz makyajı yapmayı da ihmal etmeyin.

Yuvarlak Yüz Makyajla Nasıl Uzun GösterilirYuvarlak yüz makyajla nasıl uzun gösterilir sorusunun cevabı tabiki de kontür uygulamasıdır. Yuvarlak yüz şekline sahip olan kadınlar doğru gölgelendirme ve kontür işlemiyle daha uzun görünümlü bir yüze kavuşabilirler. Bunun için yapılması gereken şey de çok basit; yüzünüzü cilt tonunuza uygun kapatıcıyla tamamen eşitledikten sonra bronzer yardımıyla kontür işlemine geçeceksiniz. Bronzer ile elmacık kemiklerinizin altını, alnınızın saçınızla birleştiği noktayı ve çene altınızı güzelce gölgelendirin. Ardından allığı da yanak kemiğinizin üzerine, gözlerinizin dış köşelerine ve burun diplerine uygulayın. Bu sayede yuvarlak yüzünüzü daha uzun ve dar bir görünüme bürümüş olacaksınız.Neler yapılmalı?Yuvarlak yüz tipine uygun gelin makyajı yapımı için dikkat edilecek birkaç ufak ayrıntı…

Nemlendiricinizi ve makyaj bazınızı sürün.

Çene ve elmacık kemiklerinizi belirginleştirerek devam edin. Yanaklarınızı daha dar göstermek için gölgelendirin. Bunun için cilt tonunuzdan 2 ton koyu olan bir fondötene ihtiyacınız var. Bu fondöten ile kulağınızın alt kısmından çenenize doğru bir çizgi çizin. Sonrasında fırçayla ve elinizle güzelce dağıtın. Ardından belirgin olmayan elmacık kemiklerinizin alt kısmına tekrar koyu renk fondöteni sürün ve yine fırçayla dağıtın.

Çene kenarlarınıza da koyu gölge yaparak sivrilik verebilirsiniz.

Allığınızı şeftali ve kayısı tonlarında seçmeye özen gösterin. Özellikle elmacık kemiklerinize allık sürerken mümkün mertebe burnunuzdan uzakta kalın.

Göz makyajına gelecek olursak mutlaka Uzakdoğu esanslı “çekik” diye tabir edebileceğimiz bir modeli benimsemekte fayda var. Bunu da eyeliner ve göz kalemiyle, gözün hem üzerine hem de altına uygulamalısınız. Hatta kaşlarınız için dahi biraz çekiklik sizi daha çekici gösterecektir.

Dudaklarınız için de canlı tonlarda uygulayacağınız ruj yeterli olacaktır.
Yuvarlak Yüz Tipi ÖrnekleriPeki nasıl tamamlayalım?Gelinlik giyildi; saçlar tamam; yuvarlak yüz tipine uygun gelin makyajı yapımı da bitti. Ama hala sanki makyajınız tamamlanmadı. Eksik kalan bir şeyler var. İşte şimdi gözlerinizden birinin altına ister dipliner ile isterseniz hint kınası ile yaptırabileceğiniz ufak bir dövmenin tam zamanı. Üzerine kolay çıkarılabilir yapışkan pırıltılı taşlar da kondurabileceğiniz bu dövmelerle fark yaratmamak içten bile değil.Yuvarlak Yüzlü Gelin Adaylarının Bilmesi Gereken Makyaj HileleriYuvarlak yüzlü gelin adaylarının bilmesi gereken makyaj hileleri hakkında kısa bir bilgilendirme yapacağız. Sizin de bildiğiniz gibi yuvarlak yüz tipi, doğru makyaj hileleri ile oval yüz şekline benzer bir görünüme kavuşturulabiliyor. Bu durum gelin makyajı için de geçerli. İlk olarak cilt renginize uygun bir fondötenle yüzünüzdeki leke ve kusurları tamamen kapatın. Ardından koyu tonda bir kapatıcı alıp bunu elmacık kemiklerinizin altına, alnınızın saçınızla birleştiği noktaya ve çene altınıza sürün ve gölgelendirin. Bu sayede yüzünüz daha dar bir forma kavuşacak. Açılı kaş şekilleri kullanmak ve gözlerinize çekik formda göz makyajı uygulamak da yüzünüzü daha oval bir görünüme kavuşturacaktır. Yuvarlak yüzlü gelin adaylarının bilmesi gereken makyaj hileleri işte bu kadar basit.
Yanaklarınızı gölgelerle daraltıp, tüm dikkati yüzünüzün orta bölümüne çekmelisiniz. Allığınızı da her zaman yanak çukurunuza sürün.PAYLAŞ
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

YORUMLAR
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI