Sayfa Yükleniyor...
CANAN BALCI & SERCAN BAYRAM
CANAN BALCI & SERCAN BAYRAM
CANAN BALCI & SERCAN BAYRAM

CANAN BALCI & SERCAN BAYRAM

Türkiye’de Başlayıp Yurtdışında Filizlenen Aşk

Sercan Bayram İstanbul Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisiyken çalıştığı Nefroloji bölümünde Erasmus yapmak için Avusturya’dan gelen Canan Balcı ile tanışır. Canan’ı tanıdıkça aşık olan Sercan, onun hayallerinin kadını olduğundan emin olur. Ancak Canan üç ay sonra Avusturya’ya dönecektir.

Hayat ne ilginçtir ki, Sercan’ın karşısına hiç ummadığı bir anda, her şeyi bir kenara bırakıp sevebileceği ama yanında sadece üç ay kalıp dönecek birini çıkarmıştır. Sercan, Canan’ın ileride eşi olacağını bilmeden sadece aşkının peşine düşerek ve Türkiye’den vazgeçerek, dilini bile bilmediği Avusturya’ya gider.

Sercan, Türkiye’deki uzmanlık şansını bıraktığı için eleştirilir. Ama bilir ki, aşkı olmadan hayatta elde edeceği başarıların ve malk mülkün hiçbir anlamı olmayacaktır. Onunla yemek yerken mutlu olabilen, gülerken gülen, hastanede yatarken doktoru olan, üzülürken üzülen hayalindeki kadın için her şeyi göze alır. Sercan bunu büyük bir cesaretle yapar ve şimdiki mutluluğunun da mimarı olur.

Sercan ve Canan Bayram, şimdi oldukça mutlu ve uyumlu bir çift. Bu konuda ailelerin desteğini her zaman hissettiklerini ifade ediyorlar.
Ve evlenecek çiftlere tavsiyeleri; ailelerin desteğini almaları. Çünkü bu sayede güçlü, huzurlu ve mutlu bir yuva inşa edilebilineceğini biliyorlar.

Evlenme teklifi
Eşimin haberi olmadan baldızımın yardımıyla İstanbul’da harika bir hafta sonu organize ettim. Eşimin çok sevdiği sanatçı olan Gökhan Tepe’nin konseri için bilet ayarlayıp, çok sevdiği yemekleri yapan restoranlarda ve otellerde rezervasyonlar ayarladım. Uçak biletlerini satın aldım. Beni Avusturya’dan Türkiye’ye uğurlamak için beraber havaalanına giderken onun haberi olmadan pasaportunu ve bavulunu da baldızımın yardımıyla organize ettim. Her anı sürprizlerle dolu olan evlenme teklifim için beraber İstanbul’a uçtuk. Gökhan Tepe’nin konserinde tek taş yüzüğünü takarak evlenme teklifimi gerçekleştirdim.

Davetiye
Bizi düğün hazırlıkları aşamasında en çok meşgul eden bölüm davetiye kısmı oldu. Çünkü hem İzmir hem de Tekirdağ’daki düğünler için ayrı ayrı davetiyeler hazırlayacaktık. Davetiyemizin bir bölümü çağdaş bir eğitim kurumu olan Darüşşafaka Cemiyeti’ne yaptığımız bağış karşılığında basıldı. Bu şekilde Türkiye’nin aydınlık geleceğine bir ışık armağan ettik. Bir bölümü de eşimin isteği üzerine özel olarak grafik tasarımcısında tasarlattığımız ilaç kutusu şeklinde basıldı. İlaç olarak içine tablet şeklinde şeker koyduk. Prospektüsünü de biraz tıbbi, biraz mizahi tarzda hazırlayıp bastırdık. Davetiye konusunda evlenecek çiftlere tavsiyemiz; Darüşşafaka Cemiyeti, Tema Vakfı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği gibi hayır kurumlarına bağış yapmaları karşılığı davetiyelerini bastırmaları olacaktır.

Düğün
Düğünümüz İzmir‘de kır düğünü tarzında, Tekirdağ’da beş yıldızlı hotelde havuz başı konseptinde oldu. Evlenecek çiftlere tavsiye niteliğinde olduğu için düğünümüzde yaptığımız organizasyonlardan bahsetmek isteriz. Düğünümüzde dilek bölümü, şeker büfesi ve fotoğraf köşesi bölümlerini bizzat kendimiz organize ettik. Şeker büfemiz için eşimle İstanbul’da Eminönü’ne gidip 15 kilo rengarenk şeker aldık. Büfe için smokinli ve gelinlikli özel kurabiyeler yaptırdık. Magellon tatlı lezzetler sitesinden isimlerimiz ile fotoğraflarımızın olduğu özel şekerler tasarlattık. Hem şekerler için hem de düğün şerbetimiz için özel ayaklı musluklu cam kavanozlar satın aldık. Misafirlerin şekerleri koyabileceği özel mini çantalar tasarlattık. Her şeyin üzerine grafikerde tasarlattığımız düğün stickerlarını yapıştırdık.
Nikah şekerlerimiz Darüşşafaka Cemiyeti’ne yaptığımız bağış karşılığı taş magnetlerdi. Onları da bu büfede özel tasarlattığımız karton kutularda misafirlerimize sunduk. Eminönü’nden aldığımız süslemelerle rengarenk şeker tadında bir şeker bölümü yaptık.

Fotoğraf köşesi bölümünde kanvas tablo üzerine yapraksız düğün ağacı tasarlattık. Gelen her misafir anı olarak ağacın yaprakları yerine kendi parmak izlerini bıraktılar. İki ağaç arasına gerdiğimiz ipler üzerine tanıştığımız günden düğüne kadar çektiğimiz tüm fotoğrafları tahta mandallarla asarak misafirlere sunduk. Eski zamanlardaki gibi arkada siyah branda üzerine düğün hatırası yazan bölüm yaptık. Önüne iki eski sandalye koyup gelen misafirlerle burada nostaljik fotoğraflar çektirdik.

Fotoğraf çerçevesi, özel tasarlattığımız mizahi konuşma balonları, şapkalar, gözlüklerle de bu bölümde misafirlerimiz birbirinden güzel, mizahi hatıra fotoğrafları çektirdiler. Düğün masalarında eşimin gelin buketindeki çiçeklerin aynısı kullanıldı. Düğün alanındaki rengarenk lambalar, uçan balonlar, masalarda kullanılan peçeteler, numaratörler, düğün menüsü bize özel grafiker tarafından tasarlanıp sunuldu.

Dans ve müzik
Her aşamasına özenle hazırlandığımız düğünümüzde bize özel bir dansın olmaması mümkün değildi. Hızlı bir tempoda 1 ay gibi kısa bir sürede 3 farklı dans hocasıyla çalıştık. Ben roman ve zeybek oyunlarını, eşim ile beraber de onun hayali olan Time of My Life adlı şarkıda yapacağımız Dirty Dancing’i öğrendik. Eşim bu dans için özel bir kıyafet diktirdi. Düğünümüzde sahneye Bir İstanbul Masalı adlı dizi müziği ile çıkış yaptık. “Hatırla Ey Sevgili” ve “Fikrimin İnce Gülü” ilk dans müziklerimiz oldu. Kardeşimle beraber düğünün bir bölümünde karşılıklı olarak zeybek oynadık. Aynı zamanda arka plandaki perdeye Atatürk’ün zeybek oynarken çekilen fotoğrafların yansıtılması misafirlerimizi oldukça duygulandırdı.

Düğün için tavsiyelerimiz
1. Nikahınızın düğünde ayakta kıyılması.
2. Takı töreninin misafirler karşılanırken düğünün başında gerçekleşmesi. Takıların bir sandığa atılarak törenin gerçekleştirilmesi. Böylelikle düğünde size bol bol oynamaya vakit kalıyor.
3. Fotoğraflarınızdan oluşan slayt gösterisini misafirlerin sıkılmadan dikkatle izlemesi için düğün başlamadan hemen bir seferlik gösterilmesi.
4. Müzik ekibi ve seçeceğiniz fotoğrafçının işini profesyonel yapan kişilerden oluşması. Düğünün en önemli iki temel unsuru kuşkusuz ki, sizi eğlendiren müzik ekibi ile güzel anlarınızı ölümsüzleştiren fotoğrafçınız olacaktır.
5. Şeker büfesi, fotoğraf köşesi ve gelen misafirler için dilek bölümleri düğününüzü renklendirecek güzel organizasyonlar olacaktır.
6. Fotoğraf çekimlerinizde kullanacağınız özel konuşma balonları, gözlükler, bıyık ve dudaklar, şapkalar, boş çerçeve, yazı tahtası, gelin ve damatlı askılar için, bizim de yararlandığımız Zeynep Eyüpoğlu’ndan siparişlerde bulunabilirsiniz. (www.loveknotevents.com)
7. Düğün mekanını belirledikten sonra mekanın süslenmesi için extra profesyonel bir organizasyon ekibiyle çalışabilirsiniz.

Gelinlik ve ayakkabı
Eşimin gelinliği Ali Aslanoğlu imzalı, üzerinde 3 boyutlu kabartma Fransız dantelleri kullanılan, çıkartmalı up uzun kuyruğu olan balık bir modeldi. Ali bey ve ekibi her konuda çok profesyonellerdi. Provalar sırasında hiç sıkıntı yaşamadık. Gelin adaylarına eşimin tavsiyesi, gelinlik seçerken Ali Bey’in İstanbul Fatih’te Alisse Neura mağazasındaki modelleri de incelemeleri olacaktır. Gelinlik ayakkabısı ise, eşimin çok sevdiği İstanbul Boğazı ile Galata Kuleleri çizilerek özel olarak tasarlandı.

Damatlık
Düğünde damatlık olarak siyah ve kırık beyaz tonlarında, desenli, kırlangıç yakalı smokinler kullandım. Smokinlerimi Emilio Guido ve W-Collection markalarından seçtim. Damat adaylarına tavsiyem eğer zamanları olursa Levon Bey’in İstanbul Nişantaşı’ndaki İskender Smokin adlı mağazasına uğramaları ve kendi bedenlerine uygun smokin diktirmeleri olacaktır. Şayet diktirmek için zamanları yoksa W-Collection ve Vakko öncelikle tercih edecekleri smokin markaları olsun.

Fotoğrafçı
Fotoğrafçımızı seçerken çok itinalı davrandık. Erdal Mutluer’i tavsiye üzerine bulduk. Kendisinin çektiği fotoğrafları internet sitesinden inceleyince, eşimle beraber aradığımız kişinin Erdal Bey olduğuna karar verdik. Erdal Bey sıradan bir düğün fotoğrafçısından çok farklı. Butik ve kurgu fotoğrafçısı. Sizin her anınızdan bir şeyler kurgulayıp onu adeta yaşanan bir hikayeye dönüştürüyor. Kendisiyle çalışmak inanılmaz keyifli. Evlenecek çiftlere tavsiyemiz güzel anlarınızı ölümsüzleştirecek, mesleğine aşık, profesyonel bir fotoğrafçı ile çalışmaları olacaktır.

Balayı
Balayımızı Antalya’da Rixos Sungate Hotel’de ve Kıbrısta Cratos Hotel’de geçirdik.

Düğün arabası
Eşimin hayali olan pembe bir Vosvos’du.

PAYLAŞ
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI