Sayfa Yükleniyor...
Kare Yüz Tipine Uygun Gelin Saçı Modelleri

Kare Yüz Tipine Uygun Gelin Saçı Modelleri

Kare yüz tipine sahip olan birinin, kare bir alnı, elmacık kemikleri geniş ve çene yapısı kare olması lazım. Bu yüz şekline köşeli yüz de denmektedir. Çene kemikli göründüğü için, yüz normalden daha çok köşeli görünür. Böyle bir çene yapısına sahip insanların yüzünde çene her zaman ön plandadır. Çeneyi ön plandan çıkarmanın en iyi yolu, saçları kısaltmaktır. Ama böyle kare şekilli yüzler için kısa ve katlı saç pekte önerilmeyen saç modelleridir. Bob adı verilen tarzda kullanılabilir. ,Kare yüz tipine uygun gelin saçı modelleri,  çok çeşitli olmakla beraber bunlardan biri bob stilidir. Bob stilinde saçlar düz ve hafif dalgalı olur. Bir başka model bukleli yandan topuzdur. Çenenin altında asimetrik kesimler tercih edilebilir. Eğer saçınız uzunsa, saçlar dalgalı yapılabilir.Hangi Yüze Hangi Saç Modeliİçinizden geldiği gibi veya kendinizi nasıl hissettiğinize bağlı olarak saçınızı ve makyajınızı haftada birkaç kez  değiştirebiliyorsunuz. İnsanların saçı yüzüyle bir bütünlük içerisindedir. Buna bağlı olarak uygun olmayan bir saç şekli yüzümüzle orantısız olacağından görüntü rahatsız edici olabilir. Bu nedenle saç modeli seçimlerinizi yaparken yüz şeklinize göre yapmanız daha estetik sonuçlar almanızı sağlar. Bu konuda elbette doğru olan profesyonel bir saç uzmanından öneri almak olsa da öncesinde fikir almak için yüz şekline göre saç modelleri programı sayesinde ilham alabilirsiniz. Yüz ModelleriKare Yüz

Dikdörtgen Yüz

Yuvarlak Yüz 

Oval Yüz 

Üçgen Yüz 

Armut Yüz

Kalp Yüz Başlıkları  şekillerinden biridir veya bunlara yakın bir şekildedir. Kare şeklinde olan yüzler için saçı uzun tutarsak, hem yüzünüzü uzun gösterecek hem de böyle saçlar yüzünüzü yumuşak gösterecektir. Yüz hatları kare şeklinde olan gelin adayları  için yine en çok önerilen saç modellerinden biri, hatları belirgin  göstermesi açısından, bukleli yan topuz modelidir. Yüzünüzü oval yüze benzetmek istiyorsanız, yuvarlak kaküller denenebilir.Kare Yüz Şekli Özellikleri Kare yüz ne demektir merak ediyorsan, öncelikle sana kare yüz şekli özelliklerinden bahsetmek isterim. Kare şekilli bir yüz, köşeli ve sert olduğu için belirgin hatlara sahiptir. Yüzün uzunluğu ve genişliği arasında eşit sayılabilecek bir oran vardır. Alın ve elmacık kemikleri belirgin çene köşeleri ile aynı genişliktedir. Dolayısıyla nasıl makyaj yapılırken yüz şekli dikkate alınıyorsa, aynı dikkat saç modeli için de göz önüne alınmalıdır. , Kare yüz tipine uygun gelin saçı modelleri,  yüz şekline göre olmalıdır. Eğer yüz şeklinizi tam olarak kestiremiyorsanız veya bilmiyorsanız evde kendiniz bu sorunu halledebilirsiniz. Başınızı dik tutup gülümsemeden bir fotoğrafınızı çekip bunu biraz büyükçe bir kağıda bastırıp çıktısını aldıktan sonra, resme bakıp yüz şeklinizi öğrenmek mümkün olabilir. 

Kare Yüz Tipine Uygun Topuz ModelleriKare yüz tipine uygun topuz modelleri arayanlar burada toplansın. Yüz şeklinizde en uyumlu ve şık topuz modellerini sizlerle paylaşacağız. Öncelikle şunu unutmayın, yüzünüzü doğru saç modellerini seçerek ovale yaklaştırmanız gerekiyor. Bunun için de kare yüz tipine uygun , topuz modelleri,  arasında ilk sırada , dağınık topuz modelleri,  geliyor. Dağınık topuzun yanında yandan toplanan topuzlar da , kare yüz,  şeklini yumuşatır. Ayrıca mutlaka topuzunuzu yaptırırken bir parça perçem de bıraktırmalısınız. Bu sayede yüz hatlarınızı o sert ifadeden uzaklaştırıp daha sıcak bir görünüme kavuşturabilirsiniz.Kare Yüz Tipine Uygun Gelin Saçı Model ÖrnekleriKare Yüz Tipine Uygun Açık Saç Modelleri, Kare yüz tipine uygun açık saç modelleri,  mi arıyorsunuz? O zaman hemen size birkaç saç modeli örneği verelim. , Kare yüz tipine uygun açık saç modelleri,  arayanlar, öncelikli tercihiniz mutlaka dalgalı saç modellerinden yana olmalı. Bukleli saçlarınızı bir de yandan ayırmayı unutmayın. Ortadan ayırmanız durumunda sert ifadeyi yumuşatamazsınız. Onun için her zaman açık bırakacağınız saçlarınızı yandan ayırın. Bunun yanında bukleli saçlarınızı yandan hafifçe tutturup da kullanabilirsiniz. Ayrıca dikkati yüzünüze değil de tamamen saçınıza çekmek isterseniz de , saç aksesuarı,  kullanmanızı önerebiliriz. Bunları dikkat alarak hazırlayacağınız saçlarınız yüzünüzü oval forma yaklaştıracaktır. 
Kare yüz tipine sahip olan birinin, kare bir alnı, elmacık kemikleri geniş ve çene yapısı kare olması lazım. Bu yüz şekline köşeli yüz de denmektedir. Çene kemikli göründüğü için, yüz normalden daha çok köşeli görünür.Kare Yüz Tipine Uygun Duvaklı Saç ModelleriKare yüz tipine uygun duvaklı saç modelleri, diğer yüz tiplerinde olduğu gibi çok çeşitlilik gösterir. En ve boy ölçülerinin aynı olduğu bu yüz şeklinde en belirgin nokta çenedir. Adındaki gibi tamamen kare bir görünüm sunan bu yüz tipini doğru duvak seçimi,  ile yumuşatabilirsiniz. Sert ifadeye sahip olan yüz şeklini yumuşatmak için tepe kısmına hacim verilerek yapılan topuz ya da açık saç modelleri doğru duvakla mükemmel uyum sağlar. Bu saç modellerinden hangisini tercih ederseniz edin mutlaka kısa duvaklardan uzak durup uzun modellere yönelmesiniz. Farklı bir duvak tercihi yapmak isteyenler ise kabarık, yuvarlak kesimli ya da dantelli duvak modelleri arasından bir seçim yapabilirler. PAYLAŞ
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

YORUMLAR
Leyla Uğur 17.02.2019 13:06:57

Kare yüz tipine sahip bir kadın olarak dalgalı saça sahibim dediğiniz gibi yana ayırıyorum çoğu zaman kabarık durmaması için öyle söylemek istedim :)

Düğün Trendy Düğün Trendy

Yorumunuz için Teşekkürler

düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI