Sayfa Yükleniyor...
Düğünden Önce Saç Bakımı Nasıl Olmalı

Düğünden Önce Saç Bakımı Nasıl Olmalı

Düğün telaşesi başlayan gelinlerin akıllarına en çok gelen sorulardan birisi saçlarının sağlıklı olup olmadığıdır. Saçları sağlıklı olmayan gelinler düğün öncesinde saç bakımı yapımına başlarlar. Gelinliklerin en büyük tamamlayıcısı olan saçlarının sağlıklı ve ışıltılı görünmesi hayalini yaşayan gelinler saçlarına bakım önerileri için araştırmalara girerler. Biz de size bu yazımızda düğünden önce saç bakımı nasıl olmalı sorusu hakkında fikirler vereceğiz. Doğal yollar ile yapılan saç bakımları saçın yıpranmaması için iyi bir tercih olacaktır. Kimyasal maddeler ile yapılan saç bakımları saçınızı yıpratmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Düğünden önce yapılan saç bakımlarından yapılabilecek en kolay yöntem saçlarınızı çok fazla ısıda su ile yıkamak olmalıdır. Fazla sıcak su ile yıkanılan saçlar yıpranıp kılmaktadır, saçlarınızı ılık su kullanarak yıkamalısınız.

Yağ Karışımı ile Saç BakımıDüğünden önce saç bakımı nasıl olmalı? Hindistan cevizi yağı, badem yağı ve zeytinyağını karıştırarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu yağ karışımı uygulamasını saç diplerinizden başlayarak uçlara doğru masaj yaparak yedirmelisiniz. Karışımın yarım saat kadar bir süre saçlarınızda bekletmeli süre dolduktan sonra şampuan kullanarak ılık suda yıkamalısınız. Bu yağ karışımını yıkadıktan sonra ılık su dolu bir kabın içerisine bir yemek kaşığı kadar elma sirkesini koyabilirsiniz. Saçlarınızı durumlarken su ve elma sirkesi karışımını saçlarınıza sürebilirsiniz. Sirke yağ çözme özelliği ile bilinen bir üründür. Saçlarınızı son aşamada sirkeli su ile durulamak saçlarınızda yağ artıları kalmasına engel olacak ve daha parlak bir görünüm elde etmenize yardımcı bir görev üstlenecektir. Yağ karışımından ziyade haftada bir kez saçlarınızı zeytinyağı uygulaması yapabilirsiniz.Düğünden önce saç bakımı nasıl olmalı? 1 adet soğan ile 1 diş sarımsağı blenderden geçirebilirsiniz. İçerisine 2 yemek kaşığı kadar zeytinyağı katabiliriz. Bu karışımı bir gün bekletmemiz gerekir. Bekleyen karışımı tülbent ile süzmeliyiz. Süzme işlemi bittikten sonra karışımı saç diplerine yedirerek masaj yapmalısınız. Saçlarınızda yarım saat kadar karışım beklemelidir. Saçlarınızı ılık su ve şampuan ile yıkadıktan sonra içerisine sirke koyduğumuz su ile durulama yapabiliriz. Bu karışımı sarımsak kokusu olabilir düşüncesiyle uygulamaktan vazgeçmeyin.
Düğün telaşesi başlayan gelinlerin akıllarına en çok gelen sorulardan birisi saçlarının sağlıklı olup olmadığıdır. Saçları sağlıklı olmayan gelinler düğün öncesinde saç bakımı yapımına başlarlar. Gelinliklerin en büyük tamamlayıcısı olan saçlarının sağlıklı ve ışıltılı görünmesi hayalini yaşayan gelinler saçlarına bakım önerileri için araştırmalara girerler.
PAYLAŞ
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

YORUMLAR
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI