Sayfa Yükleniyor...
İddaalı Gelin Makyajı Nasıl Yapılır

İddaalı Gelin Makyajı Nasıl Yapılır

Düğün günü en az gelinlik kadar önemli bir diğer konu da iddialı bir saç ve tabi ki makyajdır. Her gelin, düğününün muhteşem ve göz alıcı olmasını ister. Ama düğünden daha da önce kendini muhteşem ve göz alıcı hissetmek ister. Çünkü birkaç saatlik bir zamana sığan o düğün her fırsatta ballandıra ballandıra anlatılır. Peki iddialı gelin makyajı nasıl yapılır? Nelere dikkat edilir?Uymanız Gereken Küçük KurallarDaha önceden seçtiğiniz kuaförde güzel bir gelin başı yaptırdınız. Sıra geldi makyajınıza… Önce kuaförünüzle tam olarak ne istediğinizi konuşun. Eğer tercihiniz dikkat çeken bir makyajdan yanaysa “İddialı gelin makyajı nasıl yapılır?”, sorusuna beraberce cevap arayın. Ortak noktada buluştuktan sonra şunlara özellikle dikkat edin.Cildiniz için;Makyaj bazıyla başlayın. Hem cildiniz makyaja hazır olacak hem de fondöten ve pudranız kalıcı olacaktır.
Kullanacağınız fondötenin kapatıcılığı fazla olsun.Gözleriniz için;Kaş kalemiyle boşlukları iyice kapatın.
Genellikle toprak ve inci tonları kullanılsa da eğer iddialı bir makyaj yaptırmak istiyorsanız siyah ve griden vazgeçmeyin. Katlanma çizgisine süreceğiniz siyahlar ve göz kapağınızın üzerine ekleyeceğiniz grilerle gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz.
Takma kirpikler tercih edebilir, bunu da diplere süreceğiniz eyeliner ile tamamlayabilirsiniz.
İsteğe göre renkli lens kullanmak da gözlerinize bambaşka bir hava katacaktır.

Yanaklar için;Koyu tonda allık kullanmayın. Yoksa güzel bir makyajdan ziyade hastalıklı bir görünüm kazanırsınız. O yüzden ya fondötenin son tonunda bırakın ya da çok açık renk kullanın. Son bir hamle olarak da bronzer ile kapanış yaptırmayı ihmal etmeyin.Dudaklar için;Dudak nemlendiricisiyle başlayın ve isteğinize göre koyu tonlardaki bir ruju fırçayla dudaklarınıza uygulayın. Daha kalıcı ve keskin bir görünüm için dudak kalemiyle vurgu yapabilirsiniz.Yapmamanız GerekenlerDüğün günü hata affetmez ve asla ikinci bir kuaförle en baştan başlamak için vaktiniz olmayacaktır. O yüzden deneyimli ve daha önceden işçiliğini bildiğiniz yerleri tercih edin. Makyaj konusunda ise iddialı gelin makyajı yaptırayım derken basit ve hafif bir görüntüye girmeyin.
Koyu tonda allık kullanmayın. Yoksa güzel bir makyajdan ziyade hastalıklı bir görünüm kazanırsınız. O yüzden ya fondötenin son tonunda bırakın ya da çok açık renk kullanın.PAYLAŞ
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

YORUMLAR
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI