Sayfa Yükleniyor...
Kına Kıyafetleri

Kına Kıyafetleri

Kına genellikle düğünden bir gün önce yapılır ve kınada gelin şık bir elbise ile karşımıza çıkar fakat yörelerin adetlerine göre tuvaletle geceye katılanlar da olabilir. Kına yakılmadan hemen önce gelin bindallı giyerek başında da kırmızı tül ile tekrar salondaki misafirlerin yanına gelir. Bindallılar da genellikle kırmızı renk tercih edilir. Kırmızının bunun dışında tercih edilen kına kıyafetleri renkleri pembe, koyu yeşil, lacivert, beyaz, bordo olarak da seçilebilir. Gelinin arkadaşları genellikle gelinin bindallısı kadar gösterişli olmasa da onlar da kına yakılacağı zaman gelinle birlikte kına kıyafetleri veya kaftan giyerler. Kına gecesinin hem gelin hem de gelinin arkadaşları tarafından bu kadar gösterişli, önemli olmasının ve kına yakılmasının sebebi damat ve geline uğur getireceğini düşündükleri içindir.

Kına Kıyafetleri Modelleri ve Kırmızı RenkKına gecesinde ve kına kıyafetleri modellerinde kırmızının daha çok kullanılmasının sebeplerinden biri de kırmızı aşkı ve tutkuyu temsil ettiği içindir. Kına kıyafeti farklı renklerde seçilmiş olsa da ortamda kırmızı renk hakimdir. Fakat yine de gelinin isteğine bağlı olarak ortam, gelinin bindallısına uygun renklerde konsept oluşturulur. Altın rengi işlemeli mendil, mum, duvak, tüller seçilerek geceye hazırlanılır. Gelin bindallısına uygun saç aksesuarları takmaktadır. Çiçekli, taşlı tokalar veya taçlar takılır. Bindallının üzerine de çiçekli, dal, yaprak, dantel işlemeleri de bulunabilir. Kumaş olarak 14. ve 15. yüzyıldan beri kadife kullanılır. Her bütçeye uygun bindallı Kapalıçarşı gibi yerlerde daha çok çeşit olacağı için oralardan alınabilir.Kına Gecesi ve Kına KıyafetleriKına gecesi bayanlara özel olarak yapılan geleneksel bir eğlencedir. Bu eğlencede bazı geleneklerde misafirlere mum, mendil, şeker, duvaklar dağıtılır. Bu yüzden kına kıyafetleri ve aksesuarları toplu bir şekilde satın alınmaktadır. Hepsi aynı yerde paket şeklinde alındığı zaman daha uyguna gelmektedir. Miktar olarak minumum 300 TL civarıdır. Maliyetten tasarruf etmek isteyenler için kına kıyafeti kiralanabilmektedir. Bütçe sıkıntısı olmayanlar için gelinin isteğine göre özel dikim de yapılabilir veya hazır olarak da alınabilir. Kısacası gelin, bu önemli gününde makyaj, saç, aksesuar ve en önemlisi bindallısıyla bütün ve uyumlu bir halde kendini özel hissetmek ister.Kına Kıyafetleri Örnekleri2018 Kına Kıyafetleri Modası2018 kına kıyafetleri modası hakkında bilgi almak isteyenler buraya. En özel ve eğlenceli günlerinde gelin adayları şık ve geleneklere uygun bir görünüm sergilemek ister. Kına gecesi kıyafetleri de bu yüzden özenle seçilir. Bindallı kına gecelerinin olmazsa olmazıdır bildiğiniz gibi. 2018 kına kıyafetleri modası denildiğinde yine ihtişamlı ve gösterişli bindallı modelleri karşımıza çıkıyor. Osmanlı dönemini andıran işlemeler ve renkler 2018 yılının kına kıyafetleri trendleri arasında yer alıyor. Gelin adaylarını sultanlara benzer bir görünüme bürüyecek olan kına kıyafetleri 2018 yılında da tüm ihtişamıyla sizleri bekliyor.
Tesettürlü hanımlar, kına gecesinde giyecekleri abiyeye göre kendilerine türban da seçmelidirler. Türban, kıyafete göre işlenir ve uyumlu bir model haline getirilir.Tesettür Kına Kıyafetleri ModasıTesettür kına kıyafetleri modası içerisinde bol taş ve boncuk işlemeli abartılı modelleri gösterebiliriz. Açık gelin adaylarında olduğu gibi kapalı kadınlar için de Osmanlı motifleri vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Tesettür kına kıyafetleri modası bu sene de ihtişamlı Osmanlı desenlerini beğeniye sunuyor. Saten kumaşlardan oluşan bakır ya da altın rengi tesettür abiyeler sıkça karşılaşacağımız modeller arasında yer alıyor. Tesettürlü hanımlar, kına gecesinde giyecekleri abiyeye göre kendilerine türban da seçmelidirler. Türban, kıyafete göre işlenir ve uyumlu bir model haline getirilir. Bu yıl da uyum içinde metalik ve geleneksel renklerde tesettür abiyeler göreceğiz.

Hint Kına KıyafetleriHint kına kıyafetleri, kına gecelerinde tercih edilen kıyafetler arasında yer alıyor. Kına gecelerini Hint konseptiyle düzenleyen gelin adayları buna uygun şekilde hazırlanan kıyafetleri seçerler. Fazla renkler ve etnik desenlerle süslenen Hint kına kıyafetleri kadınları bu özel gecede bambaşka bir görünüme kavuşturur. Bu kıyafetlerin Türk kına kıyafetleriyle ortak noktaları da fazla işlemeli ve gösterişli olmalarıdır. Unutamayacağınız farklı bir kına gecesi yaşamak ve yaşatmak istiyorsanız Hint konseptini seçebilirsiniz.PAYLAŞ
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

YORUMLAR
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI