Sayfa Yükleniyor...
LEYLA ÖZTÜRK & METİN ŞEN
LEYLA ÖZTÜRK & METİN ŞEN
LEYLA ÖZTÜRK & METİN ŞEN
LEYLA ÖZTÜRK & METİN ŞEN
LEYLA ÖZTÜRK & METİN ŞEN

LEYLA ÖZTÜRK & METİN ŞEN

İlişkimizin Temelinde Dostlarımızın Çabası Var

Leyla ve Metin görücü usulü ile tanışır. Evli olan ortak arkadaşlarının “Siz çok yakışırsınız”, “Bir tanışın bakalım, olmazsa arkadaş olursunuz” gibi pozitif baskılarına maruz kalırlar. Başta aralarında elektrik olmaz. Ancak evli olan arkadaşları o kadar kararlıdır ki, birkaç ay sonra bir İstanbul planı yapılır ve sonuca ulaşılır.

Her şey aslında o gün başlar. Aklı başında, yetişkin ve ailelerine göre evlenme yaşını çoktan geçen bu iki genç insan, 2013’ün 13 Temmuz’unda hayatlarının akışını değiştirirler.

O özel günden tam 33 gün sonra Metin Leyla’ya evlenme teklif eder. Leyla’nın aşırı heyecan ve mutlulukla evet demesinden sonra hızlı bir evlilik süreci başlar. Ailelerin tanışması, kız istemesi, nişan peş peşe olur. Öyle ki, Temmuz ayında tanışan çift, Kasım’ın 2’sinde nişanlı ve mobilyaları hazır bir çifttir. Onları tanıştıran çiftin evlilik yıldönümlerine düğünlerini denk getirir ve 31 Mayıs 2014’te evlenirler. Nikah şahitleri de bu mutluluğun mimarı olan arkadaşları olur.

Hayallerindeki düğün
Aslına bakarsanız hayalimdeki düğün şuydu diye bir şey yoktu. Ben hep Nurgül Yeşilçay gibi üzerimde o an ne varsa gidip yıldırım nikahı ile evlenirim bir gün derdim. Kır düğünü olsa da fena olmazdı tabi ama düğün salonunda kabarık bir gelinlik giyerek, hem de havaların daha
tam olarak ısınmadığı mayıs ayının sonunda yağmurlu bir günde evlendik. Her düğün birbirini seven iki insan varsa güzeldir zaten.

Evlenme teklifi…
Evlenme teklifi çıkmaya başladıktan 33 gün sonra, şu an oturduğumuz evimizin salonunda (o anda boştu tabi) hala kullandığımız pötikareli sandalyelerde, Şirince şarabı, pahalı peynir tabağı ve abladan ödünç alınmış yemek takımı eşliğinde kurulan bir masada geldi. Çok şirindi. Yerlerde mumlar, fonda sevdiğimiz müzikler. Ben bir gün önce en yakın arkadaşımın kınasından sonra biraz yorgundum sadece. Teklifi duyunca şaşırdım, kızardım, saçlarımla oynadım, heyecanımı ve mutluluğumu belli etmemeye çalıştım.

En zor olan …
Bu süreçte en önemlisi iki tarafın iyi idare ediliyor olması. Kimseyi kırmadan herkesi memnun etmek ve her şeyin bizim mutluluğumuz için olduğunu unutmamak lazım. Karşılaşılan problemleri dert etmek yerine çözüm odaklı olduğunuzda zorluk diye bir şey kalmıyor. Eğer erkek ve kadın aileleri arasında iyi köprü kurabilirse ve maddi manevi desteğini gözetmeden hareket ederse bu süreci ufak problemlerle aşabilirler.

En keyifli olan…
Her şeyden ayrı keyif almak mümkün ki, ben aldım da. Ancak en keyiflisi evinizi yavaş yavaş döşemeye başlayıp; “Şu kadar gün sonra burada yemek yiyeceğiz, şurada maç seyredip keyif yapacağız” diyalogları oluyor.

Evlenecek çiftlere bu süreci kolaylaştırmak için tavsiyeniz
Ne kendileri gibi olmaktan çıksınlar ne de kendilerini en mutlu olmaları gereken zamanlarda boş yere üzsünler. İyiye de kötüye de kendilerini hazırlayıp pozitif olmaktan vazgeçmesinler.

Seçimlerimiz;
Gelinlik: Neşem Gelinlik
Düğün mekanı: Çalışkan Balo Salonu
Fotoğrafçı: Erdal Mutluer Fotoğraf Stüdyosu
Pasta: Çalışkan Balo Salonu
Müzik: Once - Falling Slowly
Organizasyon firması: Gerek görmedik
Damatlık: Cacharel

PAYLAŞ
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI