Sayfa Yükleniyor...
 Tesettür Gelinlik Nasıl Seçilir

Tesettür Gelinlik Nasıl Seçilir

Evlilik hazırlığı süreci oldukça keyifli ancak bir o kadar da stresli ve yorucu bir süreçtir. Bu süreçte en zorlu kısım ise; GELİNLİK SEÇİMİ!


Birçok kadın düğün günlerini, düğün konseptini ve gelinliklerini hayal ederek büyümüşlerdir. Evlilik hazırlıkları başlayıp gelin seçmeye sıra geldiğinde ise gelin adayları çocukluklarından beri hayal ettikleri gelinliği bulmaya çalışırlar. Her ne kadar düğün gününün hayallerinizdeki gibi olmasını istemeniz normal olsa da hayalleri bir kenara bırakıp gerçekçi düşünmeye başlamak gerekmektedir. Gelinlik seçerken dikkat edilecek ilk nokta VÜCUT TİPİ olmalıdır. Seçilen gelinlik herkes tarafından beğenilen bir gelinlik olsa dahi vücut tipinize uygun bir gelinlik değilse ortaya çıkacak görünüm sizi mutlu etmeyecektir.


Gelinlik modeline karar vermeden önce vücut tipinizi doğru bir şekilde belirlemeniz gerekmektedir. Kum saati, armut, elma ve dikdörtgen olmak üzere 4 temel vücut tipi bulunmaktadır. Eğer vücut tipinizi doğru belirler ve bunu göz önünde bulundurarak bir gelinlik seçimi yaparsanız kusursuz bir görünüm elde edeceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz.Armut Vücut Tipine Sahip Gelinlerin Tesettür Gelinlik Seçimi


Göğüsleriniz normal ya da küçük beliniz ince ve kalçanız geniş ise bu durumda armut vücut tipine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Armut vücut tipinde basen bölgenizi kamufle ederek daha güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bu halde ise sizlere üst kısmı dar olmakla beraber alt kısmı kabarık olan gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz.


Eğer gelinliğinizin daha gösterişli olmasını istiyorsanız prenses model, kısmen daha sade olmasını istiyorsanız A kesim tesettür gelinlikleri denemenizi öneririz. Tesettür Gelinlik Nasıl Seçilmeli

Kum Saati Vücut Tipine Sahip Gelinlerin Tesettür Gelinlik SeçimiKum saati vücut şekli 90-60-90 olarak bilinen ideal vücut tiplerindendir. Bu sebeple özellikle balık şeklindeki modeller tercih edilerek vücut şekli daha da öne çıkarılabilecektir.

Elma Vücut Tipine Sahip Gelinlerin Tesettür Gelinlik Seçimi


Elma vücut tipine sahip kişilerin ise, vücutlarının üst kısımları geniş olmakla beraber kalın bel ve düz kalça ile ince bacaklara sahiptirler. Elma vücut tipine sahip olan gelinler tesettür gelinlik seçerken gelinliğin üst kısmı daha sade olan modelleri tercih etmelidir. Üst kısmı dantelli ya da taşlı olan modellerin seçilmesi halinde odak noktası gelinliğin üst kısmı olacağı için göğüsler olduğundan daha da büyük görünecektir.Dikdörtgen Vücut Tipine Sahip Gelinlerin Tesettür Gelinlik SeçimiDikdörtgen vücut tipinin özellikleri normal göğüsler ile geniş omuzlar ve simetrik kalçalar olmakla beraber bu vücut tipine sahip gelin adaylarının bel bölgesini net bir şekilde ortaya çıkarmayan düz gelinlikleri tercih etmesi halinde muhteşem bir görünüm elde edeceğini söyleyebiliriz.Elma vücut tipine sahip olan gelinler tesettür gelinlik seçerken gelinliğin üst kısmı daha sade olan modelleri tercih etmelidir. Üst kısmı dantelli ya da taşlı olan modellerin seçilmesi halinde odak noktası gelinliğin üst kısmı olacağı için göğüsler olduğundan daha da büyük görünecektir.

PAYLAŞ
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

YORUMLAR
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI