Sayfa Yükleniyor...
Gelinlere Stil Önerileri

Gelinlere Stil Önerileri

Şimdiki gelin adayları çok şanslı . Düğün günü için profesyonel destek alabilecekleri pek çok firma ve kaynak var. Düğün gününde işinize yarayacak , işlerinizi kolaylaştıracak stil tüyoları; Salona giriş nasıl olmalı? Damadın koluna girmek mi yoksa elinden tutmak mı daha zarif görünür? Biri geleneksel, diğeri modern... Ancak biz geleneksel olandan yanayız. Dünyaya da baktığımızda hep gelini damadın koluna girdiği yürüyüş sekli ile görürüz. Çünkü o temasın bir diğer anlamı da sahiplenmedir. Aynı zamanda yan yana aynı çizgide yürümeyi kolaylaştıran da kola girerek yürümedir. El ele yürüme de her zaman birinin bir diğerinin önüne geçme riski var. İşin içine o günün heyecanı ve stresini de katınca bu kaçınılmaz olabilir. Çok daha detaya inersek stresten el terlemesi yaşayan çiftler de olabiliyor ve o noktada rahatsızlık verici olabilir. Kısacası bizim bu konudaki önerimiz geleneksel tavırdan yanadır.Takı Merasimi ve Masaları Gezme Esnasında Nelere Dikkat Etmeliyiz ?Takı merasimi sırasında mutlaka gelin ve damada eşlik edecek en az bir kişinin olması çok önemli. Bu kişi aynı zamanda masalarda bulunan konukların önem sırasına (yaş ve statü akrabalık düzeyi) gezilmesinde de önemli bir rol oynayacak. Eğer masalar arasında gezinirken önden bir yol gösterici var ise gelin ortada damat hemen yarım adım gerisinde olacak şekilde yürünmeli. Eğer yer gösterici yok ise damat, gelinin yarım adım önünde olmalı. Burada amaç, damadın gelinin geçişini engel teşkil edecek şeyler var ise müdahale etmesi kuralından ileri gelir. Artık kurdeleye takı takmak hem çiftleri hem de misafirleri çok uğraştırdığı ve zaman kaybettirdiği için aynı zamanda estetik de görünmediği için takının gelinin kesesine koyulması bir diğer önemli kural. Ve son olarak da öpüşme merasimine dikkat etmek gerekiyor. Elbette böyle bir günde herkes yakınlığını ve sıcaklığını göstermek isteyecektir ancak gelin ve damadı da düşünmek gerekiyor. Mümkünse masadaki en büyük kişilerin öpülmesi kalan misafirlerle de sadece tokalaşması yeterli olur.

Gelin ve Damatların Dikkat Etmesi Gereken KurallarZarafet kuralları sosyal yaşamda her zaman kadınların ve yas almış kişilerin yaşamlarını kolaylaştırmak üzerine kurulmuş. Buradan hareketle damadın gelinin kapıdan çıktığı an itibariyle centilmenliğini göstermesi, gelinin de tüm bunlara zarafetle eşlik etmesi önemli. Gelin aracından binme sırasında damat, arka sağ kapıyı açarak ve kendisi önce binerek sol tarafa ilerlemelidir. Ardından gelinin rahatlıkla oturabilmesi için aracın içinden elini uzatarak geline yardımcı olmalıdır. Düğün mekanına gelindiğinde eğer merdiven varsa merdivenden çıkarken gelin önde, damat bir basamak yan açı ile arkasından çıkmalı. İnerken de damat yan acı ile bir basamak önde olmalıdır. Burada amaç; olası bir kazaya karşı geline yardımcı olmak. Burada amaç; olası bir kazaya karşı geline yardımcı olmak. Damadın, gelin oturup kalkarken; piste inerken ve çıkarken de her zaman centilmenliğini göstermesi ve sandalyesini tutması, gelin oturmadan oturmaması ve yardımcı olması gerek. Nikah kıyıldığı sırada heyecan olacağı için kambur durabilir, oturduğunuz yerde sallanabilirsiniz. Bunun olmaması için dik oturun ve derin nefes alıp rahatlamaya çalışın, çiftler bir takım gibi hareket etmeli. Takım arkadaşları oyunu birlikte kurgulamalı, birlikte oynamalı ve birlikte dinlenmeli. Karşılıklı anlayışı elden bırakmamak çok önemli... Düğün günü aksilikler yaşanabilir, birtakım şeyler tam istediğiniz gibi de gitmemiş olabilir.Gelinlere Stil ÖnerisiSizin ifadeniz tüm konukları etkileyecektir. Her ne olursa olsun tebessümü elden bırakmak gerekiyor. Aynı şekilde siz ne kadar eğlenirsiniz misafirlerin de o kadar eğleneceğini unutmayın. O yüzden bu özel günün önüne hiçbir şey geçmesin. Bununla birlikte gelin ve damadın gözden kaçırdıkları bir detay, daha yakın ve samimi oldukları ile kişiler ile daha fazla vakit geçirmeleri. Tüm konuklara eşit zaman ayırmaya ve eşlik etmeye özen göstermeleri gerekir. Gelinler, abartılı makyajdan kaçınmalı ve makyajlarını belli aralıklarla mutlaka tazelemeli. Aynı şekilde fazla aksesuardan da kaçınmalı; her zaman her konuda az olan çoktur', bunu unutmamalısınız. Gelin çiçeği tutmak önemsiz bir ayrıntı gibi gözükse de işin aslı çok önemlidir. Buket, gelinin ihtişamının önüne geçmemeli, onu tamamlaması gerekiyor. Buketi rahat tutun ve onu tutarken kasılmayın. Hem gelin hem de damatlar -0 gece her ne kadar onların gecesi olsa da- içkiyi asla fazla kaçırmamalılar. Tüm bu koşturma içinde ailelerle dans etme, konuklarla özellikle gelin ve babası birlikte fotoğraf çektirmeyi unutmasınlar.
Takı merasimi sırasında mutlaka gelin ve damada eşlik edecek en az bir kişinin olması çok önemli. Bu kişi aynı zamanda masalarda bulunan konukların önem sırasına (yaş ve statü akrabalık düzeyi) gezilmesinde de önemli bir rol oynayacak.PAYLAŞ
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

YORUMLAR
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI