Sayfa Yükleniyor...
Tek Taş Nasıl Seçilir

Tek Taş Nasıl Seçilir

Bir gelin adayı  evlenmeden önce eş adayından muhakkak bir evlenme teklifi bekler. Yapılacak bu gösterişli evlenme teklifinin tek taş ile taçlandırılması gerekir ki teklif kabul edilsin. Tabi teklifin kabul edilmesi tek taşa bağlı değil fakat alımlı bir yüzük gelin adayının kalbine taht kurulmasına sebep olabilir. Peki, tek taş nasıl seçilir? Çok çeşit ve model tek taş var bunların birbirinden farkları nelerdir? Üzerinde tek bir adet taş olduğundan tek taş denilen bu yüzükler sadakatin ve bağlılığın bir sembolü olduğundan seçerken çok titiz davranmak ve hakkında bilgi sahibi olarak özen göstermek gerekir. Bu yüzüklerde genellikle kullanılan taş pırlantadır. Değişen çeşitlilikte artık sadece bir adet taş olmayıp yanında sıralı pırlantaların olduğu tek taşlarda mevcuttur.


Tek Taş ve Özellikleri


Pırlantalı tek taş nasıl seçilir konusunda 4C kuralı vardır. Mükemmel pırlanta cut, clarity, color ve carat yani kesim, berraklık, renk ve karate göre değerlendirilir ve fiyatı değişir. Sıralanan özellikler ne kadar yüksekse yüzüğün fiyatı da o oranda yükselecektir. Büyük fakat daha uygun fiyatta bir yüzük isteyen kişi berraklığını düşük seçmelidir. Çünkü berraklık çıplak gözle fark edilmeyeceği için büyüklük tercih edilmelidir. Renk birçok insanın ayırt edemediğinden, kesim ve karat daha belirgin ve net özellikler olacağı için tercihler bu yönde kullanılabilir. Pırlantanın gösterişini etkileyecek olan kesimde çok çeşit bulunmaktadır. En çok yuvarlak ve prenses kesimler rağbet görürken oval, zümrüt, damla, kalp, yastık gibi çeşitleri de vardır.Doğru tek taş seçimi nasıl yapılır

Doğru Tek Taş Seçimi


Tek taş nasıl seçilir sorusuna cevap vermek için önce damat adayının eş adayını çok iyi tanıması gerekir. Çünkü yüzük seçimi geline göre farklılık gösterecektir bundan dolayı önce tarzını öğrenmek gerekecektir. Öncelikle ne renk sevdiğini bilmek önemlidir. Tek taş modelleri arasında  en çok beyaz altın tercih edilse de sarı seven bayanı mutlu etmeyecektir. Çok farklı olan kesimlerde vintage seven gelinlerin favorisi markiz tektaş kesimi olacağından eş adayının tarzına dikkat edilmelidir. Pırlanta işlenen bir taş olduğundan her yüzüğün üzerindeki taş tektir eşi benzeri yoktur.  O nedenle bu yüzükler tek ve benzersiz olarak tanımlanmaktadır. Eşi ve benzeri olmayan geline eşsiz taşın en güzelini sunmak için tarzına güvenilen kişilerden yardım alınabilir. 


PAYLAŞ
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

YORUMLAR
Ela Kırımlı 21.02.2019 21:25:10

Tektaşımı kendim alıp tek başıma kendim takıcam artık valla ne zormuş bu işler ya düğün arefesindeyimde. Bu barada sitenizdede herşeye değinmişsiniz maşallah.

Düğün Trendy Düğün Trendy

Beğenmenize sevindik bizi takip etmeye devam edin.

düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI