Sayfa Yükleniyor...
Topuz Gelin Saçı Modelleri Nasıl Yapılır

Topuz Gelin Saçı Modelleri Nasıl Yapılır

Gelinler hayatlarının en özel günlerinden birisi olan düğün gününde saçlarının mükemmel görünmesini isterler. Evlenmeye karar verdikleri günden itibaren saçlarının nasıl görünmesi gerektiğini düşünürler ve gelin başı modelleri aramaya başlarlar. Kendilerine uygun modelin topuz modeller olduğunu düşünen gelinler topuz gelin saçı modelleri nasıl yapılır sorusu ile karşı karşıya kalırlar. Topuz gelin saçı modelleri örgülü, kabarık ve dağınık olarak yapılabilir. İsteğinize göre ve saçınızın uzunluğuna göre gelin başı modelinizi yaptırabilirsiniz. Romantik bir gelinlik giymeyi planlıyorsanız gelinliğinize uygun olarak romantik topuz modelleri yaptırabilirsiniz. Kısa saçlara sahip olan gelinlerin topuz modelini yaptırması için saçları yetersiz kalabilir. Topuz modelini yaptırabilmek için uygun saçlar orta uzunlukta veya uzun olan saçlardır.Topuz Modelleri Nelerdir ?Topuz modelleri nelerdir sorusunun cevabı, evlilik hazırlıklarına başlayacak olan genç kızları yakından ilgilendiriyor. Gelin saçı denildiğinde akla ilk gelen modellerden olan topuzlar, birçok farklı tarzda yapılabiliyor. Topuz modelleri; tepeden, enseden ve yandan olmak üzere baştaki konuma göre farklı sınıflara ayrılıyor. Daha sonra da bu sınıflardaki her bir model kendi içinde dağınık, sıkı, sade, kabarık, hacimli, örgülü ve çiçekli olmak üzere çeşitleniyor. Sizin yapmanız gereken ise tüm bu topuz modelleri arasından kıyafetinize ve yüz şeklinize uygun olanı seçmek.

Yarı Toplu Olan Topuz Gelin Saçı Nasıl Yapılır?Yarı toplu gelin saçı modelleri nasıl yapılır? Bu çeşit gelin saçı modelleri genellikle gelin saç bandı kullanılarak yapılır. Seçeceğiniz taşlı ve şık bir saç bandını kullanarak bu modeli yaptırabilirsiniz. Saç bandının üzerine sarılan saçlar havalı ve şık durmanıza zemin hazırlar. Bu saç modeli zor bozulacağınızdan gece boyunca volümünü kaybetmez. Hafif dağınıklığa sahip olan saç bantlı yarı toplu topuz gelin saçı modelleri uzun ve orta uzunlukta saçlara sahip gelinlikler tarafından iyi bir seçim olacaktır. Saçın bandın içerisine bohça biçiminde sıkıştırılması ile bu model yapılır. Kır düğünü konsepti uygulayacak olan gelinler saç bantlarını çiçeklerden meydana gelmiş şekilde tercih ederek konsept ile uyum yakalayabilirler. Otel gibi şık mekanları tercih edecek olanlarsa şık taşlardan oluşmuş saç bantları ile bu modeli yaptırabilirler.Topuz Gelin Saçı ModelleriÖrgü Topuz ModeliÖrgü topuz gelin saçı modelleri nasıl yapılır? Gelin saçı modelleri arasında kullanımı ve yapılışı en rahat olan modellerden birisidir. Saçın iki yana ayrılıp örülmesi ile oluşan bu model kısa saç modelleri için uygulanması zor bir modeldir. Asi örgü gelin saçı modeli ön tarafları ince arka tarafları kalın olacak şekilde dört parçaya ayrılan saçın parçalarının tek tek örülmesi ile oluşur. Örülen saçın sabitlenmesi önemlidir. Örgüler birleşir ve birleşen örgülerin tutamları gevşetilerek dağınık ve kabarıklık elde edilir.Gelin Topuzu AksesuarlarıDağınık Topuz Gelin Saçı ModelleriDağınık topuz gelin saçı modelleri çoğu gelinlikle ve mekanla uyum sağlayan, ayrıca en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Tepede, yanda ve ensede yapılabilen dağınık topuzlar her sezonun trendleri arasında da yer alıyor. Toplu saçlardan vazgeçemeyenler ve sımsıkı modeller yerine daha salaş modeller arayan gelin adayları için en ideali yüz şekillerine uygun dağınık topuzlardır. Doğru aksesuarlarla da süslenen dağınık topuz gelin saçı modelleri, sizi prensesleri aratmayacak bir görünüme kavuşturabilir.Topuz Modelleri İle Kullanılabilen Aksesuar ÖnerileriTopuz modelleri ile kullanılabilen aksesuar önerileri bu yazımızın konusu oluyor. Birbirinden şık topuz modellerine eklenen tokalar ve taçlar, daha gösterişli ve havalı bir görünüm elde edilmesini sağlıyor. Son zamanlarda çok sık kullanılan çiçekli tokaları ve taçları önerebilirim ilk olarak. Özellikle dağınık topuzlara eklenen bu aksesuarlar saçlara adeta baharı taşıyor. Daha abartılı ve gösterişli görünümden hoşlananlar için ise taş ve boncuklarla hazırlanan saç aksesuarları vazgeçilmez oluyor. Her türlü topuz modelinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bu aksesuarlar saçlarınıza ışıltı katacak. Topuz modelleri ile kullanılabilen aksesuar önerileri umarım işinize yarar.
Düğün yeri, düğün konsepti, gelinlik, damatlık, ayakkabı, balayı yeri seçimi, araba süslemesi, fotoğraf çekimi ve davetli sayısı gibi karar verilmesi gereken konularda, daha sonra pişmanlık yaşamamak adına, detaylı düşünmeniz gereklidir.PAYLAŞ
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

YORUMLAR
düğün trendy logo FİRMALAR HAKKIMIZDA REKLAM İLETİŞİM GİZLİLİK POLİTİKASI SİTE HARİTASI